Pašeráci lidí v Libyi zastřelili 12 afrických migrantů, kteří chtěli utéci ze zajateckého tábora

0

Více než 12 migrantů bylo zastřeleno pašeráky lidí v Libyi, když se pokusili uprchnout z tábora.

Tábor je také nazýván detenčním centrem, ale jde prakticky o vězení, kde pašeráci africké migranty drží v zajetí. 23.května zde došlo k velkému pokusu o útěk, při kterém bylo mnoho dalších migrantů zraněno.

Jedná se o skupinu více než 200 osob z Eritreje, Etiopie a Somálska. Tábor se nachází ve městě Bani Walid asi 170 km jihovýchodně od hlavního města Tripoli.

Uprchlická agentura OSN informovala, že ti, kterým se z místa podařilo utéci, mluvili o mučení a zneužívání. Někteří migranti jsou v táboře v zajetí už tři roky.

Jedná se o dobrý obchod. Imigranti, kteří nemají dost štěstí, nebo nejsou pod něčí ochranou, bývají chytáni ozbrojenými skupinami, které pak z jejich rodin tahají peníze za výkupné. Času mají dost, a tak jsou migranti v těchto táborech tak dlouho, dokud za ně někdo nezaplatí. V Libyi nevládne zákon a právo je v rukou ozbrojenců, kteří kontrolují různé oblasti. Jen v regionu okolo Bani Walid je prý asi 20 zajateckých táborů.

Nicméně i přes tento stav se nezdá, že by to africké migranty od cesty Libyí nějak odradilo. Přes Středozemní moře se totiž z této země plaví do Evropy dál.

Komentáře

komentáře