Slušní lidé podali trestní oznámení kvůli Facebooku

0

Hnutí Slušní lidé dnes na svých internetových stránkách zveřejnilo text trestního oznámení, které podalo na neznáme pachatele pro ovlivňování politické soutěže v ČR. Toho se měli dopustit tím, že nahlašovali profil hnutí na Facebooku jako protizákonný a docílili tak jeho zablokování. Zároveň však vytvořili profily, které mají vytvářet zdání, že jde o oficiální prezentaci Slušných lidí, a skrze ně komunikují s veřejností. Hnutí se domnívá, že bylo spácháno hned několik trestných činů.

Vše souvisí s “hrou” Naše násilí, vaše násilí, proti které Slušní lidé protestovali. Krátce poté byl jejich účet na FB zablokován skrze volbu „nevhodný obsah, porušení podmínek nebo zákona”, která byla jedním či více lidmi použita k nahlášení. Facebook má svá vlastní podivná pravidla, která jsou v posledních měsících terčem kritiky ze všech stran. Zakladatel Facebooku si kvůli tomu zažil horké chvilky před senátním výborem v USA, kde ho griloval Ted Cruz.

Na pokoji ho v Evropském parlamentu nenechal ani Nigel Farage.

Slušní lidé si po svém zablokování založili nový profil, jenže souběžně s ním vznikly i další profily. V trestním oznámení v této věci stojí:

Poté, kdy společnost Facebook na základě lživých informací zablokovala naši první facebookovou stránku „Hnutí Slušní lidé“ si naše hnutí zaregistrovalo stránky „Slušní lidé se vracejí“, aby hrubý zásah do ústavně chráněných práv eliminovalo.

Ve stejnou chvíli (souběžně), když jsme si zaregistrovali naši novou stránku „Slušní lidé se vracejí“, došlo s největší pravděpodobností ze strany stejné osoby, či skupiny osob, kterým se na základě lživých informací podařilo dosáhnout blokace prvních stránek „Hnutí Slušní lidé“ k vytvoření falešné prezentace na sociální síti Facebook s názvem „Slušní lidé jsou zpět“, který kopíroval vzhled našich stránek co do vzhledu, grafiky, bannerů, informací a fotografií. Vzhled falešných facebookových stránek „Slušní lidé jsou zpět“ tedy duplikoval naše nové oficiální facebookové stránky „Slušní lidé se vracejí“ za zneužití všeho, co bylo možné zneužít, čímž došlo k závažnému zásahu do našich zákonem chráněných práv.

Neznámí pachatelé skutečný profil Slušných lidí opět nahlásili jako nevhodný a Facebook jej opět zablokoval. Slušní lidé se domnívají, že došlo hned k několika trestným činům a oznamují, že v tuto chvíli na Facebooku nemají žádný profil.

Vzhledem k padělání – okopírování vzhledu našich oficiálních facebookových stránek a jejich následnému neoprávněnému zablokovaní, zřizovatel padělaných facebookových stránek „Slušní lidé jsou zpět“, které se vydává za oficiální stránky našeho hnutí Slušní lidé, porušuje provozovatel falešných facebookových stránek „Slušní lidé jsou zpět“ autorský zákon, volnou a rovnou politickou soutěž, poškozují názvu našeho hnutí, jeho dobrého jména, dochází k poškozovaní cizích práv, a k podvodu na nás a občanech naší země.

Bude zajímavé, pokud Facebook prokáže součinnost s orgány činnými v trestním řízení, zjistit, kdo za tím stojí. Moskva jistě ne. Stopy vedou spíše do pro-bruselské části naší společnosti.

Celý text trestního oznámení je zde.

Komentáře

komentáře