Domů Svět Patrick Little, radikální kandidát do kalifornského Senátu, zůstává velikou neznámou

Patrick Little, radikální kandidát do kalifornského Senátu, zůstává velikou neznámou

0

Antisemita a bílý nacionalista Patrick Little, píše o něm tisk. Program tohoto kandidáta do Senátu za stát Kalifornie je jistě protižidovský a protiizraelský, a pro-bílý, ale obsahuje i body ne zcela typické pro tento druh aktivistů. Chce totiž odškodnit americké černochy za dobu otroctví.

Patrick Little poprvé vážněji rozčeřil vody na začátku května, když byl vyhozen z kalifornského sjezdu Republikánské strany, za kterou kandiduje. Pošlapal zde izraelskou vlajku a pořadatelé reagovali, že pro takový druh projevu není na konferenci místo.

Už předtím ale znepokojil establishment tím, když z předvolebního průzkumu agentury SurveyUSA vyšlo, že by ho volilo 18 procent lidí. Což mu dávalo druhé místo celkově za demokratickou kandidátkou židovského původu Dianne Feinstein, která je v současnosti za Kalifornii v Senátu. Každopádně to z něj dělalo nejsilnějšího kandidáta kalifornských Republikánů. Nové průzkumy už mu přisuzují nulu, ale na to se nejde odvolávat, pokud si vzpomeneme, jak mizerně si v průzkumech vedl Donald Trump.

Co je Little zač? Na svém webu píše, že se narodil v Maine, sloužil u námořní pěchoty, a pracuje jako IT inženýr. Je ženatý a v Kalifornii chce bojovat za americké občany.

Jeho program je velice pestrý. Jeho hlavním volebním sloganem je “osvobodit Ameriku od židovské oligarchie”. Píše, že ačkoliv bude zastupovat všechny občany Kalifornie, je zastáncem bílých lidí a chce zničit všechny projevy proti-bílého rasismu v USA.

Chce odstranit pozitivní diskriminaci, aby lidé získávali práci ne podle rasy, ale podle zásluh. Chce snížit počet Židů ve státních funkcích odpovídající jejich početnímu zastoupení v populaci.

Většina jeho programu se zabývá ukončením finanční pomoci Izraeli s čímž souvisí překvapivá část programu – uznání reparací americkým černochům za otroctví. To chce vyřešit jednorázovou platbou všem americkým černochům ve formě deseti ročních finančních injekcí, které USA posílají Izraeli, děleno počtem příjemců. Jde zhruba o částku desetkrát 3 miliardy dolarů. Pokud počítáme, že v USA žije asi 40 milionů černochů, každý z nich by dostal jednorázový příspěvek asi 1333 dolarů.

Kromě toho chce Little Ameriku vrátit před rok 1965. Tedy upřednostnit bílé přistěhovalce a fakticky zastavit přistěhovalectví nebílých lidí. Do Ústavy chce vrátit pasáž, že Spojené státy jsou etnicky evropským národem.

A také chce znárodnit Google, Facebook, Twitter, a další IT monopoly.

I kdyby však byla podpora okolo 18 procent skutečná, na senátorku Feinstein to stačit nebude. Ta všem průzkumům jasně dominuje, a vzhledem k demografii Kalifornie je takřka vyloučené, aby pro-bílý kandidát, jako je Little, byl do Senátu zvolen. Hispánci, kteří nyní tvoří více než polovinu Kaliforňanů, pro jeho pro-bílý program hlasovat nikdy nebudou.

Komentáře

komentáře