Černoši v Jižní Africe zaútočili na dům s malými bílými dětmi zápalnými lahvemi

0

K dalšímu divošskému útoku v Jižní Africe došlo již 25.5., ale teprve nyní jeho okolnosti pronikají na povrch díky prvním zprávám v médiích.

Problém okupace privátní půdy bílých lidí černými tlupami trvá v Jižní Africe dlouhodobě. A z historického hlediska jde jednoznačně o nespravedlnost. Historická Jižní Afrika byla relativně prázdnou krajinou, do které většina jejich současných černých obyvatel začala přicházet až za prací, kterou jim zde bílí kolonisté poskytli. Že tito černí lidé žili jako občané druhé kategorie je věc jiná, ale zem zkultivovali a zcivilizovali bílí lidé. Nebyla tedy nikomu ukradena. To se ovšem děje nyní.

Někdy na podzim by tato velká krádež měla být dokonána zákonem, ale již dlouhodobě černé tlupy okupují půdu bílých vlastníků. V jednom případě se muži jménem Antonio Cremona podařilo získat soudní rozhodnutí, které zakazovalo zabírání jeho půdy v obci Tshepisong západně od Johannesburgu těmito divokými tlupami.

No a 25.5. se nacházela Carrie Esterhuizen a její dvě malé děti ve věku 4 roky a 11 měsíců v hostelu budovy Cremona Cheese Factory patřící k půdě pana Cremony, když tlupa, která okupovala jeho půdu, prorazila skrz plot a na budovu naházela zápalné láhve. Budova i s lidmi uvnitř začala okamžitě hořet.

Manžel Carrie, který pracoval jako manažér hostelu a v době útoku byl nedaleko, zvedl telefonní hovor od své ženy a slyšel jen hysterický křik. Utíkal tedy rychle k hořícímu domu a svou rodinu dostal ven právě ve chvíli, kdy v lobby hostelu vybuchla další zápalná láhev. Rodina ztratila všechno, ale zachránila si život.

Útok černých byl vyprovokován soudním rozhodnutím o vyklizení jejich nezákonné okupace bílé půdy, které provázela demolice jejich tábora ten samý den. Zdůvodnění černých, proč okupují cizí půdu, bylo takové, že jsou nezaměstnaní a už nemají peníze na placení nájmu. Půda prý byla 23 let prázdná, nebyla oplocená a nikdo se o ní nestaral. Na to reagoval pan Cremona s tím, že plot pokaždé skončil zničený a rozebraný a půda nebyla kultivovaná, protože byla vázána na jinou nemovitost.

Komentáře

komentáře