Víkend v Londýně. Lidé postřelení do obličeje, posekaní a pobodaní nožem

0

Opakování je matkou moudrosti. Není žádných pochyb, že Londýn se stává městem třetího světa se vším všudy. Jediný rozdíl je ten, že díky všudypřítomným kamerám a informační infrastruktuře se o kriminalitě utržené ze řetězu dozvídáme v podstatě okamžitě a online. A díky sociálním sítím i o pachatelích a obětech.

Díky tomu můžeme vidět video ukazující jednoho z mužů, který byl postřelen v jižním Londýně do obličeje. K incidentu došlo v Peckhamu v sobotu okolo osmé hodiny večer. Dva mladíci ve věku 22 a 25 let, jistě báječní a hodní chlapci, seděli v autě, když se objevil neznámý pachatel či pachatelé a zasáhl je skrz okno auta několika výstřely. Jeden z nich byl zasažen do obličeje, oba útok přežili.

Je dobré si připomenout, že legální držení zbraní je v Londýně téměř nemožné, ale střelbu to nezastavuje. Lumpové se k nějaké zbrani totiž dostanou vždy. Nicméně vzhledem k proměně Londýna je zákaz zbraní asi dobrá věc. Místo sekání do sebe nožem, by do sebe tito Londýňané totiž rovnou stříleli a dopad by byl daleko horší.

Takto útok nožem žena a muž odnesli jen posekáním do obličeje. Ti se prý v Rotherhithe pokusili zabránit loupeži. Tak jako nedávno Sherlock Holmes. Zatímco ten vyvázl bez zranění a útočníky zahnal, dvojice si odnesla sečné rány. Žena je měla dokonce v obličeji. Sečné rány obvykle nezískáte od malého nože, ale od pořádného nože, nebo mačety. V novém Londýně nic neobvyklého.

Ještě nekončíme. Hodinu před tím, než lupič posekal tuto dvojici, tak byl na jiném místě v Londýně pobodán asi třicetiletý muž. Stalo se to na Old Kent Road. Pachatel byl na místě zatčen.

Den předtím se podobný případ pobodání stal v Shadwellu.

A konečně jako třešnička na závěr, v Londýně se střílelo i ze samopalu. Po hádce dvou mužů, kdy jeden byl v autě, ten co stál venku vytáhl zbraň, zřejmě samopal, a auto i s řidičem pokropil celkem 17 výstřely. Muž je ve vážném stavu v nemocnici. Jen krátce předtím byl v Deptfordu muž bodnut nožem do hrudníku.

To by víkendový Londýn.

Komentáře

komentáře