Na jihu Itálie postřeleni tři afričtí migranti. Jeden zemřel

0
Mrtvý Sacko Soumayla

V obci San Calogero na jihu Itálie se někdo rozhodl rázně řešit problém s africkými imigranty. Skončilo to střelbou, po které jeden z migrantů skončil mrtvý.

Afričané zde mají postavený stanový tábor. Nedávno v něm došlo k požáru, při kterém zahynul jeden Nigerijec. Afričané se proto snaží stavět odolnější příbytky a využívají k tomu i různé plechy.

Tři rodáci z afrického Mali se proto vypravili do staré továrny La Fornace, aby ji náležitě rozebrali, a právě zde v sobotu narazili na Italy, kterým se jejich přítomnost zřejmě už zajídala.

Z výpovědi dvou, kteří přežili, vyplývá, že když v továrně sbírali plechy, slyšeli, jak zastavilo auto. “Někdo přijel ve starém Fiatu Panda a začal na nás střílet. Sacko byl zasažen do hlavy, já cítil pálení v noze. Viděl jsem muže, bílého, s puškou. Vystřelil čtyřikrát,” říká Madihere, který s tisíci dalšími Afričany žije v táboře San Ferdinando.

Afričané se kvůli smrti svých krajanů rozhodli stávkovat. Dělají totiž práci, která byla dříve zdrojem příjmu chudých Italů, nebo italských studentů, kteří si chtěli přivydělat. Na citrusové plantáže do Itálie v létě jezdili i čeští studenti. Dnes zde za pár centů dělají Afričané. Majitelům se levná pracovní síla vyplatí.

Policie okolo tábora zvýšila svou přítomnost. Panují obavy z násilí. Imigranti mezitím z násilí obvinili Salviniho, kterého nazvali rasistou. Ten to jen sdílel na svém Twitteru.

Komentáře

komentáře