Německo si stěžuje na amerického velvyslance, který se vyjádřil ve prospěch pravicového hnutí

0

Americký velvyslanec v Berlíně Richard Grenell se ocitl pod palbou kritiky německé i americké levice poté, co dal rozsáhlý rozhovor pro Breitbart London, ve kterém se svěřil, že by chtěl pomoci evropským pravicovým vůdcům, kteří se podle něj postavili špatné politice levice.

Německé ministerstvo zahraničí chce poznámky nového velvyslance vysvětlit. Prý postrádají neutralitu. Problémem ale bude spíš to, na čí stranu se velvyslanec přiklonil. Pokud by se vyjádřil ve prospěch levicové politiky a levicových kauz, němečtí politici a média by jistě zůstali zticha.

“V Evropě je mnoho konzervativců, kteří mě kontaktovali a řekli mi, že cítí, že dochází k obnově,” vyjádřil se Grenell. “Zcela určitě chci pomoci dalším evropským konzervativcům. Myslím, že dochází k obnově pravicové politiky, protože ta levicová selhala.”

A Němci se zlobí, protože jeho slova jdou prý proti společným euro-americkým hodnotám. Sociální demokrat Martin Schulz ve vzteku dokonce řekl, že se Grenell chová jako krajně pravicový koloniální důstojník. Což je ovšem představa jen drobné menšiny globalistů. Grenell na to zareagoval tak, že nepodporuje žádné strany, ale že očekává probuzení mlčící většiny, která odmítá elity.

Grenell pochválil rakouského kancléře Kurze, kterého označil za “rockovou hvězdu pravice”. Kurz se s Grenellem sejde příští týden v Berlíně.

Vyjádřil se i k Sorosovi. Jeho politika prý nemá pomoci běžnému člověku, ale elitám. Grenell chce bojovat se Sorosovou ideou otevřených hranic. “Myslím, že budeme pracovat velmi tvrdě, abychom jeho idejím čelili.”

Grenellovi je 51, studoval na Harvardu a několik let pracoval v OSN. Je také nejvýše postavený gay v Trumpově administrativě. Za jeho postoje se již postavil syn Donalda Trumpa, Donald junior.

Komentáře

komentáře