Domů Pevnost Evropa Nezletilé džihádistky a jejich matka chtěly zaútočit na lidi v Londýně

Nezletilé džihádistky a jejich matka chtěly zaútočit na lidi v Londýně

0

Soud v Londýně shledal vinnou nezletilou džihádistku, která se svou starší sestrou a matkou chtěly vytvořit první ženskou, rodinnou teroristickou skupinu.

Když se Safaa Boular nemohla dostat do Sýrie, kde si chtěla vzít bojovníka IS, rozhodla se, že svůj díl džihádu provede v Británii. V tom jí měly pomoci její sestra Rizlaine a jejich matka Mina Dich.

U nejmladší se prý v roce 2016 rozvinulo extremistické myšlení. Dívka si začala stahovat z internetu obrázky dětí a dívek v sebevražedných vestách a obrázky řezání hlav. Poté, co jí v dubnu 2016 vyslechla policie, se rozhodla zemřít jako mučednice.

Se svým milým, kterého znala jen přes internet, se domluvili, že společně oba padnou jako sebevražední útočníci, a setkají se v ráji.

V té době už ale jejich komunikaci sledovala tajná služba prostřednictvím svých lidí, kteří v online světě džihádu hrají roli extremistů

Tak se dozvěděli o tom, že existuje plán sebevražedného útoku, který má spáchat žena. Díky tomu se dostali na stopu Safyy a sledovali její komunikaci. Když se agenti dozvěděli, že její milý v Sýrii padl, věděli, že musejí zasáhnout, protože hrozilo, že dívka čin spáchá velmi brzy. Loni v dubnu proto dívku zatkli, ale dál sledovali její rodinu, která v plánování útoku převzala její místo.

Matku se starší sestrou zachytili při nákupu dlouhých nožů v supermarketu a dostali se ke komunikaci o tom, jak chce dvojice ubodat policistu u Westminsteru. Když agenti dospěli k závěru, že hrozba útoku je eminentní, provedli razii v jejich londýnském domě. Při ní byla starší dcera postřelena, ale již je plně uzdravená.

Soud v případě starší sestry a matky bude teprve rozhodovat, ale jisté je to, že tyto nové Angličanky stráví za mřížemi mnoho let.

Komentáře

komentáře