Nový italský ministr pro rodinu: Rodina je záležitost muže a ženy

0
Lorenzo Fontana

Nová italská vláda, alespoň ta její část z Ligy, to jsou pravicové identitární názory v praxi. Potvrdil to i ministr pro rodinu Lorenzo Fontana, který mimo jiné řekl, že je “identitář bojující s kosmopolitními finančními elitami”, a že “rodina by měla být mezi mužem a ženou” a “nechce slyšet o žádných jiných odporných alternativách”.

Fontana, od jehož slov se již distancovalo Hnutí pěti hvězd, přišel na vládní ceremonii se svým malým dítětem a ženou a novinářům řekl, že rodina musí být přirozená, mezi ženou a mužem.

“Jako otec jsem přesvědčen, že dítě musí mít mámu a tátu,” řekl.

Jako katolík se prý bude snažit přesvědčit ženy, aby odmítly potraty. Názory Hnutí pěti hvězd a Ligy se v oblasti LGBT a potratů velmi liší.

Jeho slova, zcela normální a pochopitelná, vyvolala vztek u části italské společnosti, a pochopitelně následovaly rozhovory s médii, kde po něm novináři chtěli “upřesnění” jeho slov.

Fontata zdůraznil, že jeho slova nebyla namířena proti homosexuálům, ale proti “relativistickému kulturnímu modelu globalizace ze strany finančních mocností, v jejichž světě neexistují žádné komunity a ani rodina, která je prvním a nejdůležitějším společenstvím naší společnosti”.

Komentáře

komentáře