Belgie ostře proti migraci. Převzala slovník identitářů

0
Belgický ministr pro migraci, Theo Francken

“Pokud kontinent neuzavře své hranice a neučiní ilegální migraci nemožnou, Evropská unie nebude existovat,” padlo na setkání ministrů vnitra EU.

Belgický ministr pro migraci, Theo Francken, řekl, že reforma Dublinské úmluvy je mrtvá a poukázal na silnou opozici zemí střední Evropy a volební výsledky v Itálii a Slovinsku. Systém sdílení odpovědnosti za uprchlíky ze zemí z třetího světa je podle něj zabitý.

“Nejdříve musíme spravit přední dveře, pak zadní dveře, a pak můžeme najít kompromis kdo bude co dělat,” řekl novinářům v Lucembursku. Podle něj Evropa musí zastavit ilegální migraci a pak teprve řešit otázku kdo bude kam poslán.

“Navrhoval jsem přijmout australský přístup, který migrantům řekne ‘Evropa se nestane vaším domovem'”. Toto heslo použili identitáři loni v létě při své středomořské operaci, která šla po pašerácích lidí – migrantů do Evropy. Austrálie od roku 2013 ilegály a jejich lodě buď posílá zpět, odkud vypluli, nebo je umisťuje do táborů na odlehlé ostrovy, kde jejich žádost o azyl řeší. Ilegální migraci to tak téměř zcela zastavilo.

Francken také vyzval k zahájení hovorů s Tuniskem, aby migranti vyplouvající z této země mohli být z moře do Tuniska vraceni a nedostali se do Evropy.

A nakonec dodal:

“Jsme hostitelská země, ale už nechceme žádnou ilegální migraci. Ani lidé už ji nechtějí, stejně jako lidé v Německu a Rakousku. Tak jako Italové říkáme dost.”

Komentáře

komentáře