Londýn sužují motorizovaní lupiči. Počet útoků za rok vzrostl o 50 procent

0

Je to trend, který přišel z Jižní Ameriky. Mladíci na lehkých motorkách se nečekaně objeví u své oběti, pohrozí nožem nebo pistolí, a vezmou si co potřebují. Poté tak rychle, jak se objevili, zase na svých neoznačených motorkách zmizí. A když je pronásleduje policie, ztratí se v uličkách, kam za nimi jejich auta nemohou.

To, co jsme dříve znali ze záběrů hlavně ze Sao Paula, je dnes hitem i v multikulturním Londýně. Jen za poslední rok došlo k nárůstu zločinu tohoto druhu o 50 procent, a jak Středoevropan psal, denně dojde v průměru k 64 trestným činům.

Loni v červenci došlo k rekordním 2593 trestným činům na mopedech za jeden měsíc, což dělá denní průměr 83 trestných činů. Očekává se, že toto léto loňský rekord padne.

A začalo to skromně. V roce 2012 došlo za celý rok jen k 827 incidentům. Díky neschopnosti policie pachatele zadržet zločinnost na mopedech nabrala na popularitě a v roce 2017 už těchto trestných činů bylo více než 23 tisíc.

Oběti přepadení z toho většinou vyjdou bez úrazu, ale po pondělní loupeži leží v nemocnici žena s život ohrožujícími zraněními, kterou oloupili muži na mopedu v severním Londýně. Když moped kolem ženy projížděl, ten, který neřídil, ženu udeřil a poté ji sebral mobilní telefon a tašku.

V poslední době Středoevropan informoval například o přepadení známého komika, kterému mladíci na mopedech kladivem rozbili okénko auta, ve kterém seděl, a z ruky mu stáhli drahé hodinky.

Policie se podle svého vyjádření na tento typ zločinu soustředí a operuje v oblastech, kde statisticky dochází k nejvíce zločinům tohoto druhu.

Komentáře

komentáře