Soros žádá, ať EU platí ročně Africe 30 miliard eur

0

George Soros vyzývá členské státy EU, aby Africe ročně po dobu několika let posílaly 30 miliard eur, aby byla zastavena migrační vlna, která podle něj může blok zničit.

Je to zajímavý názorový veletoč u člověka, který v roce 2015 požadoval, aby Evropa ročně přijímala nejméně 1 milion migrantů (Sorosův plán), a nyní chce, aby byla tato migrace zastavena tím, že se Africe budou posílat miliardy.

Soros nicméně vyjadřuje pochybnost, že tuto částku budou chtít státy EU zaplatit. V případě některých z nich je to prý nad jejich možnosti. Blok prý ale peníze sehnat musí a to i zadlužením se.

Ačkoliv jde o významnou částku, není jasné, co by s ní Afrika měla dělat. Pokud tuto roční finanční injekci rozdělíme počtem obyvatel afrického kontinentu, jde asi o 25 eur na hlavu ročně. A jak každý ví, problémem Afriky není nedostatek, ale spíš přebytek. Africká populace se od roku 1950, kdy na kontinentu žilo 250 milionů lidí, znásobila pětkrát a trend pokračuje. Jediné, co Afriku může zachránit, je absolutní dodržování politiky jednoho dítěte.

Podle Sorose je dále velkou hrozbou pro EU nová italská vláda. Soros nicméně říká, že země by měla být finančně kompenzovaná za to, že se musela postarat o tolik imigrantů. Jenže některé věci se penězi zalepit nedají.

Nakonec vyzval francouzského prezidenta Macrona a německou kancléřku Merkelovou, aby se plánu chopili, jinak budou čelit rostoucímu anti-EU sentimentu nejen z Itálie, ale i dalších zemí.

Komentáře

komentáře