Salvini zveřejnil tříbodový program řešení situace s migranty v zemi

0

Nový italský ministr vnitra Matteo Salvini představil tři body programu, jak chce řešit migrační krizi v Itálii. Podle něj jde o zdravý rozum.

Prvním bodem jeho akčního plánu je “zvýšení počtu repatriačních center, aby migranti mohli být ubytováni tam, raději než se potulovat po ulicích a dělat zmatek.”

Problémy s pouliční i vážnější kriminalitou žadatelů o azyl v Itálii byly asi tím hlavním důvodem, proč volby v Itálii dopadly, jak dopadly. Téma migrace bylo téma číslo jedna. Kromě každodenních potíží Italy asi nejvíc šokoval případ zavražděné, rozčtvrcené a částečně snědené Pamely. Nebo případ otřesného znásilnění a napadení z pláže v Rimini.

Druhým bodem je “snížení počtu příchozích”, což je slib, který Salvini opakovaně během své volební kampaně dával. Zapečetění italských hranic Salvini označoval jako první krok k zastavení migrace. Do Itálie dorazilo asi 600 tisíc hlavně afrických migrantů. Skutečný počet je však zřejmě mnohem vyšší.

A konečně třetím bodem je “zvýšení počtu deportací”, což byl Salviniho asi nejznámější výrok. Během kampaně opakovaně tvrdil, že chce z Itálie dostat půl milionu nelegálních imigrantů.

Ihned po zveřejnění svého programu dal Salvini záruky legálním migrantům, že ti se nemají čeho bát. A na kritiku, že jeho plán je příliš tvrdý, reagoval, že to není nic jiné, než zdravý rozum.

Komentáře

komentáře