Tiskový mluvčí CrossFitu, který se zastal tělocvičny odmítající pořádat LGBT trénink, byl vyhozen

0

Středoevropan včera informoval o případu crossfitové tělocvičny v USA, jejíž majitel z náboženských důvodů odmítl, aby se v prostorách tělocvičny pořádal trénink na podporu “pýchy LGBT komunity”. Za svůj postoj čelil tvrdému tlaku homosexuálních a pro-homosexuálních aktivistů a byl nucen svou tělocvičnu zavřít. Na jeho podporu se vyjádřil mluvčí společnosti CrossFit, který jej ze stejných náboženských důvodů ocenil za pevný postoj. Ani ne 24 hodin po vyjádření podpory byl tento dlouholetý zaměstnanec společnosti CrossFit vyhozen.

Russell Berger ve svém původním příspěvku, ve kterém se majitele tělocvičny zastal, mluvil o netoleranci LGBT komunity vůči alternativním názorům. Ta samá netolerance nakonec stála místo i jeho. O jeho případu informoval v rozsáhlém článku list Washington Post.

Společnosti CrossFit potvrdila, že Russell Berger byl vyhozen, protože jeho názory nereflektovaly názory společnosti.

Zajímavé je, že ani ve vyjádření majitele tělocvičny, ani ve vyjádření Bergera, nebyla nenávist. Oba mluvili o tom, že pýcha (pride) je podle boha hřích. Berger jen zašel trochu dál, když za hřích označil sexuální životní styl s LGBT komunitou spojený. A ti, kteří tak často volají po toleranci sexuálních odlišností, nebyli schopni tolerovat Bergerovu názorovou odlišnost a na Facebooku i Twitteru požadovali jeho vyhazov, ke kterému také došlo.

“Taktika některých v LGBT hnutí vůči disentu je existenční hrozbou pro svobodu slova,” napsal Berger. “Nedostatek tolerance pro nesouhlas, která byla nahrazena šikanujícími davy na Twitteru slibujícími ‘následky’, by měl vyvolávat obavu bez ohledu na váš politický postoj.”

Berger byl součástí CrossFitové komunity v USA od jejího počátku. Rychlost, s jakou byl v této kolébce svobody vyhozen ze společnosti za projevení svého názoru, ukazuje obrovskou a ničivou sílu levicových aktivistů. Aktivistů, kteří po svém okolí požadují toleranci ke všemu, co oni propagují, a kteří absolutně netolerují, pokud tuto toleranci neprojevíte.

Komentáře

komentáře