Útokem na policii v Pise si Afričané nepomohli. Salvini je chce všechny hned deportovat

0

Italy šokovalo video z Pisy, které ukazuje napadení policistů velkou skupinou Afričanů, kterým se policie pokusila zabavit padělané zboží, které na ulici prodávali. Jeden policista skončil se zlomeným nosem a další se zraněním hrudníku. Útočníci byli Senegalci.

K útoku došlo na známém náměstí Piazza dei Miracoli v Pise. Na videu je celý útok vidět, i to, že se někteří Senegalci snaží své divočejší soukmenovce klidnit.

Video sdílel i ministr vnitra Salvini, který jej popsal jako “útok na policisty”, kterým vyjádřil solidaritu a popřál rychlé uzdravení. Také dodal, že vyhoštění ilegálů a nastolení pořádku ve městech je jeho cíl.

Na shromáždění na podporu místního starosty Salvini lidem řekl: “Ministr vnitra a Itálie jsou s vámi, útočníci se budou bát.”

Tamní sekretář policejních odborů, Lorenzo Cardogna, řekl, že šlo o další případ násilí proti policii, kdy došlo k vážným zraněním. Situace ve městě je prý paradoxní, kdy lidé neustále porušují zákon a provozují nelegální prodej, protože věří, že úřady s nimi nic nezmůžou.

Komentáře

komentáře