Domů Pevnost Evropa Merkelová definitivně zavrhla kvóty a následuje nový Sorosův plán

Merkelová definitivně zavrhla kvóty a následuje nový Sorosův plán

0

Německá kancléřka Merkelová zavrhla systém kvót a nyní lobbuje za to, co nazývá “flexibilní solidaritou” a “Marshallovým plánem” pro Afriku, který má zabránit ilegální migraci.

“Pokud nenabídneme společnou odpověď na otázky masové migrace, základy Evropské unie budou otřeseny. Je vážně třeba jednat,” řekla.

Připomeňme si, že tzv. kvóty byly Bruselem od roku 2015 tvrdě protlačovány, a zpočátku se zdálo, že povinné distribuci milionů migrantů ze zemí Třetího světa nikdo neunikne. Ale země Visegradské čtyřky se postavily proti, nejvíce Maďarsko, a žádný politik v těchto zemích si nedovolil říct, že kvóty podporuje, protože by to byla jeho politická sebevražda. Když se přidalo i Rakousko a nyní i Itálie a Slovinsko, je jasné, že si Brusel kvóty neprosadí.

A tak rozvraceči evropských národů přicházejí s novým plánem. Středoevropan už informoval, že Soros požaduje, aby Evropa začala posílat do Afriky peníze. A tak jako EU převzala Sorosův plán s kvótami, nyní hodlá poslušně provést i jeho nový plán.

Merkelová nyní tento plán bude uvádět v život. Podle ní by měla být zahraniční pomoc Africe koordinována Evropskou radou. Tedy jednotlivé státy by neměly rozhodovat kolik a kam co pošlou, ale má to za ně rozhodnout Brusel.

Nicméně plán hospodářské pomoci Africe má své kritiky. Jedním z nich je americký ekonom Michael A. Clemens. Ten říká, že rozvojová pomoc má přesně opačný účinek, než Merkelová a Soros tvrdí. Masovou migraci prý nepotlačí, ale naopak ji zvýší.

Clemens tvrdí, že téměř všechny chudé země, které se staly bohatými, zaznamenaly zvýšenou emigraci. Vyšší příjmy znamenají lepší přístup k internetu, možnost učit se cizí jazyky, možnost cestovat a cestu do Evropy si zaplatit běžnou cestou. Pokud k tomu přičteme obrovskou africkou porodnost, problém migrace z kontinentu finanční pomoc z Evropy nevyřeší. Jediné, co Africe pomůže, a Středoevropan to bude stále opakovat, je přísná politika jednoho dítěte, zastavení veškeré pomoci a uplatnění Darwinových zákonů.

Komentáře

komentáře