“Kluk” v Londýně vytrhl lidem z ruky za hodinu 7 mobilů

0

Čtrnáctiletý kluk, který nemůže být kvůli svému věku jmenován v médiích, stihl za jednu hodinu lidem z ruky vytrhnout sedm mobilů a dalších zařízení, když se svým kumpánem projížděl na zadním sedadle mopedu ulice severního Londýna.

Nebýt policie, ukradli by toho den den snad víc, ale policie pracovala poměrně rychle, a od nahlášení první krádeže ve čtvrtek ve 13:15 byla schopna o hodinu později moped s “mladíky” lokalizovat a zadržet. Respektive, policistům se podařilo z mopedu stáhnout spolujezdce, ale jezdec unikl.

Policie při prohledávání rošťáka našla 13 telefonů. 9 z nich už bylo vráceno svým majitelům.

Kluk ze čtvrti Tottenham, kde nejpočetnější etnickou skupinu tvoří černoši, byl obviněn ze sedmi případů loupeže. Čeká ho maximálně “tytyty” a propuštění ke své rodině. Nicméně nějaký trest mu soud přeci jen napařil. Mezi 7 hodinou večer a 7 hodinou ráno má zákaz vycházení, čtyřikrát týdně musí docházet na kontrolu a má zákaz řídit a sedět na čemkoliv, co má dvě kola.

Rodiče zmetka nebyli přítomni a soudce ho nechal podmínky jeho propuštění, což je zároveň jeho trest, odříkat, aby se ujistil, že si to pamatuje.

Komentáře

komentáře