Komunistka Abbott zuří kvůli tomu, co v parlamentu řekl poslanec Davies o nebílých Britech

0

Britský konzervativní poslanec Philip Davies rozčílil černou komunistku z Labour Party, Diane Abbott, když během parlamentního slyšení o rutinních prohlídkách lidí na ulici řekl, že prohledávat nebílé má větší smysl, než bílé, protože u nebílých je větší pravděpodobnost, že budou zabíjet.

Pro někoho šokující prohlášení Davies potvrdil fakty. Řekl, že není fanoušek dělení lidí podle barvy jejich kůže, ale je podle něj jasné, že černí lidé, především černí muži, jsou mnohem častěji oběti vražd, ale také jejich pachateli. A proto dává skvělý smysl prohledávat spíš je, než bílé.

“Zatímco bílí lidé tvoří 87 procent populace, jsou odpovědní za 67 procent vražd. Černí tvoří 3 procenta populace, ale mají na svědomí 14,5 procent vražd. Asiaté (Pakistánci apod.) 6 procent populace, ale 12 procent vražd, a rasově míšení, kteří tvoří 2 procenta populace, jsou odpovědní za 5,5 procent vražd.”

“Je také pravda, že černoši mnohem pravděpodobněji používají k zabíjení nůž nebo jiný ostrý předmět.”

“To je pravda a to jsou fakta. Nejsem si jistý, že by je někdo zpochybňoval, protože jde o oficiální fakta. Pokud by nedocházelo ke zločinům, rutinní prohlídky bychom nepotřebovali, ale v reálném světě zločin je a je to vážný problém.”

Na to reagovala komunistka Abbott, když se Daviese udiveně zeptala: “Říkáte, že my černí, muslimové a Asiaté jsme jako celek více náchylní ke zločinu?”

Davies se ovšem nelekl a řekl, že jen cituje statistiky.

“Ptal jsem se na to v roce 2016. Bylo mi řečeno, že toto jsou procenta prohlídek, které vyústily v zatčení. Bílých lidí, kteří byli zastaveni a prohledáni, bylo zatčeno 13 procent. U černých je to 20 procent, u Asiatů 14 procent a u míšenců 17 procent.

“Evidence ukazuje, že komunita, která je nejčastěji prohledávaná, ale neudělala nic špatného, jsou bílí lidé. To jsou fakta. Nemusí být příjemná pro někoho, kdo má svou agendu, ale přesto fakta.”

Komentáře

komentáře