Macron přiznal, že Francie ztratila kontrolu nad 1500 no-go zónami v zemi

0

Francouzský prezident Emmanuel Macron přiznal, že Francie prohrála boj s narkomafií v rostoucím počtu tzv.no-go zón v zemi.

V projevu před více než šesti stovkami obchodních a politických hostů Macron vyzval místní starosty – a občany – aby našli řešení problémů více než 1500 “citlivých oblastí”, což je jiný výraz pro francouzské no-go zóny.

Macron, který se dušuje, že on, ani jeho předchůdci za nic nemohou, tvrdí, že všechna řešení shora selhávají, a tak musejí přijít řešení zdola. Vyzval ke všeobecné mobilizaci populace, která má “zachránit národ”. To se má dít skrze vytvoření “bdělé společnosti”. Lidé, kteří se budou dívat jiným směrem, když uvidí zločin, se prý stávají jeho spolupachateli

Oznámil také, že do roku 2020 bude v 60 “citlivých oblastech” 1300 nových policistů. Problémy budou moci být hlášeny na centrální web.

V problémových čtvrtích žije celých 10 procent obyvatel Francie – 6 milionů lidí.

Už v roce 2011 vyšla zpráva s titulem “Předměstí republiky”. Ta měla 2200 stran a tvrdila, že se mnohá francouzská předměstí stávají “separovanými islámskými společnostmi” odříznutými od francouzského státu, kde islámské právo nahrazuje francouzské občanské právo.

Komentáře

komentáře