“Zavíráme přístavy” zahájil Salvini kampaň na ochranu hranic. Nepustil loď s 624 Afričany

0

Nový italský ministr vnitra Salvini do toho šlápl, a rozhodl se uzavřít italské přístavy pro lodě vezoucí “zachráněné” africké imigranty.

U italských břehů kotví loď, kterou Italové nechtějí pustit do svých přístavu. Na její palubě je 629 Afričanů. Místo toho Salvini napsal dopis úřadům na Maltě s tím, že “nejbezpečnější přístav je ten váš”, a vyzval Maltu, ať Afričany přijme. Zároveň dal jasně najevo, že Itálie tyto “uprchlíky” nepřijme.

Malta zatím nezareagovala. Pokud Malta odmítne své přístavy otevřít, což je pravděpodobné, loď zůstane na moři do té doby, než ji nějaký přístav nedá povolení k přistání.

Podle posledních zpráv se lodě rozhodly přijmout přístavy v Neapoli, Messině a Regio Calabria. Je na Salvinim, jakým způsobem si své nařízení dokáže vymoci.

“Malta nikoho nepřijme. Francie lidi tlačí zpátky za hranici. Španělsko tu svoji brání se zbraněmi,” napsal Salvini na Facebook. “Od dneška i Itálie začne říkat ne pašování lidí, ne obchodu s nelegální migrací.”

“Mým cílem je zajistit mírumilovný život těchto mladíků v Africe a našich dětí v Itálii,” a použil hashtag #chiudimoiporti – Zavíráme přístavy.

Rozhodnutí padlo jak ze strany Salviniho, tak i ministra infrastuktury, Danila Toninelliho, a jde o signál, že země už nechce nést břímě nekontrolované migrace z Afriky.

O víkendu k evropským břehům vyrazilo přes 1000 Afričanů. V přístavech Reggio Calabria a Pozzallo přistálo na třech lodích asi 500 imigrantů. Dalších 629 je na palubě lodi Aquarius, které ale Italové přistání zamítli. Aquarius patří neziskovce SOS Mediterranee, která je v současné době jedinou operující neziskovkou ve Středomoří a africké migranty do Evropy vozí už několik let. Její rozpočet jde z kapsy skupin George Sorose.

Komentáře

komentáře