Genderově neutrální bazén ve Švédsku dopadl podle očekávání malérem

0

Program v nekrytém bazénu v Malmö, který eliminoval pánské a dámské prostory, tak jak je známe u nás, aby povzbudil návštěvnost transgenderových lidí, skončil tak, že muži začali chodit okukovat nahé ženy.

Program, který se jmenuje Queer Kallis, se koná každé pondělí v migranty hustě osídlené oblasti na koupališti Ribersborgs.

Organizátoři ale brzy zjistili, že zatímco transgender osoby program v podstatě nevyužívali, místo toho se situace chopili muži a chlapci a začali chodit okukovat ženy a dívky do jejich sprch, šaten a toalet.

“Byli ve sprchách, šatnách, všude. Co jsem viděla, všude bylo plno mužů, žádní transgendeři. Vše bylo velmi nepříjemné,” stěžuje si Jeanette Larsson, lektorka diverzity, která se na událost přišla podívat.

Podle Larsson kvůli přítomnosti tolika mužů se většina žen jednoduše rozhodla bazén opustit. Ačkoliv prý nějací transgendeři dorazili, muži si z nich dělali legraci.

Program, který byl zaštítěn městskou radní ze strany Levice a Feministickou stranou, má zastání levicových političek dál. Jeho selhání je prý totiž způsobeno “projevem patriarchálního světa, ve kterém žijeme”.

Komentáře

komentáře