Zpráva varuje před vraždami a násilím v letním Londýně.

0

Londýnu v létě hrozí “bezprecedentní vlna násilí” a útoků nožem. Důvod? Děti nebudou mít školu, varuje zpráva.

Dětská charita The Childhood Trust tvrdí, že bez dohledu dospělých a péče poskytované školou budou mladí lidé ze “sociálně slabých” komunit v létě, kdy není škola, více náchylní k páchání násilí a dalších protispolečenských aktivit.

“Bez pozitivních příležitostí zapojit se do zdravých aktivit během prázdnin se děti ze sociálně slabých komunit mohou zapojit do bezprecedentní vlny násilí gangů a zločinů s nožem,” tvrdí autoři zprávy “Pekelné léto”.

“Čelíce osamění, nejistotě a odloučení od svých rodin najdou mnozí zábavu mezi ostatními ve stejné situaci. To děti vystavuje možnosti zneužití ze strany gangů.”

Podle zprávy se 65 procent dětí a mladých v Londýně bojí napadení ze strany gangů a 54 procent během letních prázdnin vidělo násilí.

Průzkum mezi 22 charitami, které toto léto plánují podpořit asi 12 tisíc londýnských dětí, varuje, že riziko násilí mezi dětmi je v létě oproti zbytku roku daleko vyšší.

45 procent charit tvrdí, že násilí v komunitách, o které se starají, je mimo kontrolu. 41 procent tvrdí, že je významné.

Komentáře

komentáře