Čeští identitáři si založili profil na ruské sítí VKontakte. Facebook je blokuje

0

Profil české Generace Identity na Facebooku, který má přes 9000 fanoušků, je od 1.6. nedostupný. Facebook stránku zablokoval, když se zde objevil report z demonstrace před rakouskou ambasádou na protest proti kriminalizaci rakouských identitářů. Prý nebyl v souladu se zásadami komunity.

Podle českých identitářů jde o celoevropské tažení Facebooku proti hnutí Identity. Zmizely v podstatě všechny hlavní stránky tohoto hnutí ve Francii, Rakousku, Německu, Slovinsku a Itálii. Některé regionální stránky se ještě drží, ale to zřejmě jen proto, že o nich Facebook neví. Vše svědčí o tom, že nejde o porušování nějakých zásad nějaké komunity, ale o sprostou cenzuru ze strany Facebooku.

Profil českých identitářů je dočasně deaktivovaný. Jak bývá obvyklé, Facebook jim se smazáním příspěvku poslal dotaz, zda chtějí stránku dočasně deaktivovat a odstranit “závadné” příspěvky. Adam Berčík k tomu napsal:

“Byli jsme 1. června bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení ze strany FB upozorněni, že „porušujeme zásady komunity“. Bylo nám zároveň doporučeno dočasné pozastavení profilu a odstranění nijak nespecifikovaných „závadných“ příspěvků. Na náš dotaz, v němž jsme požadovali upřesnění, které konkrétní příspěvky měly být ty závadné a čím konkrétně jsme porušily pravidla jsme odpověď do dnešního dne nedostali, respektive dostali, ale uvedenou zřejmě automatem generovanou nic neříkající frázi: „Váš názor nám pomůže vylepšit Facebook. Děkujeme, že jste si našli čas na nahlášení.“, rozhodně za odpověď nepovažujeme.”

Z těchto důvodů, v očekávání další cenzury a konečného smazání profilu na Facebooku si čeští identitáři založili profil na ruské síti VKontakte. Dosah v rámci České republiky je oproti Facebooku minimální, ale bez cenzury.

Komentáře

komentáře