Domů Pevnost Evropa Rakouská armáda a policie mobilizují na hranici se Slovinskem. Blíží se 80...

Rakouská armáda a policie mobilizují na hranici se Slovinskem. Blíží se 80 tisíc migrantů

0

Rakousko připravuje masivní ochranu svých hranic se Slovinskem poté, co dostalo varování, že do západní Evropy míří asi 80 tisíc migrantů ze zemí Třetího světa.

Asi 1000 policistů, vojáků a příslušníků pořádkových jednotek se v červnu účastní cvičení na hranici, které má být největším cvičením v novodobé rakouské historii.

K vyhlášení došlo po bezpečnostní konferenci ve Slovinsku, na které policejní šéfové z balkánských zemí varovali, že sledují výrazné zvýšení přechodů hranic.

Po konferenci vystoupil šéf rakouské kriminální policie Franz Lang, který řekl, že situace na Balkáně je kritická, a že v současné době je na cestě Balkánem 80 tisíc migrantů, kteří se snaží dostat do západní Evropy.

“Všichni jsme se na konferenci shodli v tom, že je důvod k obavám,” řekl pro rakouský tisk. Oproti minulému roku se počet příchozích migrantů na Balkán prý zdvojnásobil.

“Jde hlavně o mladé muže, kteří cestují sami, a u kterých se policie obává, že může jít o potenciální džihádisty,” dodal Lang.

Ministr vnitra za Svobodné, Herbert Kickl, řekl, že cvičení na hranici má ukázat, že země to se zastavením nelegální migrace myslí vážně.

“Musíme být připraveni na případ nečekané, obrovské migrační vlny,” řekl a poukázal na možnost, že se pohraničníkům v balkánských zemích může situace vymknout z ruky. Hraniční plot má jen Maďarsko, kterému se imigranti vyhýbají, jako čert kříži.

Jednotky nové pohraniční stráže, která dostala název “Puma”, prý budou rozmístěni tak, že jakýkoliv pokus o žádost o azyl zůstane na vyřízení Slovinsku, řekl Kickl.

“Nebude žádné mávání lidem, kteří budou procházet skrz hranici, a které tu pak zaregistrujeme,” narážel Kickl na postoj, který v roce 2015 předvedla předchozí levicová vláda, která přes Rakousko pustila statisíce migrantů. Mezi nimi i budoucí vrahy a zločince, se kterými nyní má, nebo měla západní Evropa, a především Německo, obrovské problémy.

Komentáře

komentáře