Ve Virginii vyhrál republikánskou nominaci do Senátu plnokrevný Jižan, Corey Stewart

0

Stále tam jsou. Bez ohledu na to, jaký dojem ze Spojených států máme, plnokrevní Američané v politických funkcích stále jsou. Mají těžký život, protože jsou pronásledováni médii, ale pokud se drží jen trochu zpátky, mohou se v politice udržet a ovlivňovat vývoj tím správným směrem. A jedním z nich je Corey Stewart z jižanské Virginie, který získal republikánskou nominaci na kandidaturu do Senátu za tento stát.

Stewart bude v listopadových volbách čelit nejen svému demokratickému soupeři Timu Kaineovi, který bude senátorské křeslo obhajovat, ale i některým svým republikánským kolegům, které v minulosti neváhal označit jako “cuckservatives”, což je výraz alternativní pravice pro falešné pravičáky. Ti proti Stewartovi vnitrostranicky brojili a investovali stovky tisíc dolarů na podporu protikandidátů v klání o guvernérství státu, ale Stewart i přes to skončil druhý s krásnými 42,5 procenty. Co na něm demokratům a falešným pravičákům vadí?

Když byl Stewart v roce 2006 zvolen ve svém okrese jako předseda jejich ekvivalentu “okresní rady”, začal dělat těžký život nelegálním imigrantům. Vzal jim peníze a nechal policii, aby na ulici kontrolovala každého, kdo vypadal, že do Ameriky nepatří.

Snížil poplatky za držení střelných zbraní.

Byl součástí prezidentské kampaně Donalda Trumpa už od prosince 2015 a ve Virgínii, kde za něj bojoval, si ve svých projevech nebral servítky.

V roce 2016 kandidoval na guvernéra Virginie a byl označen za pravičáka na samém okraji politického spektra. Sliboval, že pokud vyhraje, bude rozdávat automatické pušky k Vánocům. Tepal do svých republikánských kolegů jako do cuckservatives a stejně tak se nemazlil s demokraty. Bojoval za to, aby město Charlotesville stáhlo své rozhodnutí odstranit sochy jižanských generálů a dokonce se účastnil konference s organizátorem slavného pochodňového pochodu tímto městem, který ovšem druhý den, když se ve městě potkaly znepřátelené skupiny, skončil násilím. 42,5 procent hlasů byl krásný výsledek, kdy jeho soupeři na vítězství stačilo jen o 1,2 procent hlasů víc.

Stewart nedá dopustit na vlajku Konfederace, která je podle něj kulturním dědictvím státu Virginie. Z něj konečně pocházela velká část slavných generálů Jihu.

Středoevropan mu v listopadu bude držet palce.

Komentáře

komentáře