Tunisan v Německu vyráběl biologickou bombu, kterou chtěl použít v islamistickém útoku

0

AP – Německé úřady překazily plán Tunisana, který vyráběl smrtelnou biologickou zbraň z ricinu. Tu chtěl použít k islamistickému útoku v Německu.

Sief Allah H. byl zadržen v úterý během domovní prohlídky jeho bytu v Kolíně nad Rýnem. Včera byl obviněn. Úřady zatím nevědí, jak chtěl zbraň použít, ale prý to mělo být pro útok v Německu.

Policie zachytila, že obviněný začal ingredience hledat online v polovině května. Během června se mu povedlo sehnat ricin, který byl během prohlídky nalezen. Nebylo oznámeno, kolik ho při prohlídce bylo nalezeno.

Ricin zabíjí tak, že zničí buňky v těle, kterým zabrání vytvářet protein. K usmrcení člověka stačí konzumace pár miligramů ricinu ať už ústní formou, vdechnutím nebo injekcí. Příznaky otravy zahrnují bolest na hrudi, obtíže s dechem a kašel.

Není známo, že by podezřelý byl členem nějaké skupiny, ale měl prý kontakty na džihádisty.

Podle deníku Bild Němce upozornili Američané, kteří měli internetové hledání Tunisana zachytit. Ten měl navštívit web islamistů, kde je popsáno, jak se ricinová bomba vyrábí.

Tunisan žil v kolínské čtvrti Chorweiler se svou ženou, která konvertovala, a čtyřmi dětmi. Žena byla během prohlídky zadržena také, ale později propuštěna.

Komentáře

komentáře