Arizonský senátor si postěžoval, že je ve školách málo bílých dětí. Teď mu jdou všichni po krku

0
Většinu arizonských školáků tvoří Hispánci

David Stringer, který sedí v arizonském Senátu, vyslovil to, co každý ví a vidí, ale o čem je v hyper politicky korektní Americe zapovězeno mluvit. Ve své řeči, která se objevila na videu, si postěžoval, že v arizonských školách je málo bílých dětí, a že do 15 let nebude Arizona státem, ve kterém se starší lidé narodili.

Stringer vystoupil na setkání místních republikánů, kterým se se svými obavami z nedostatku bílých dětí svěřil.

“Když se podíváte na to číslo 60 procent (procento nebílých studentů) v našich státních školách, tak to přeneste o dalších 10 let, 15 let: změní to demografickou voličskou základnu v tomto státě a to je to, co se v této zemi děje. Imigrace je politicky destabilizující. Prezident Trump o tom mluvil. Jsem tím velmi znepokojen.

“Migrace dnes představuje existenční hrozbu pro Spojené státy. Pokud s migrací něco neuděláme velmi, velmi brzy, demografie naší země bude nenávratně změněna a budeme zcela odlišnou zemí. Nebudeme zemí, do které jste se narodili,” řekl.

Video sdílel kandidát na státního školního inspektora, David Schapira, který řeč odsoudil jako rasistickou, a dodal, že země “potřebuje vůdce, kteří chápou, že jsme národ imigrantů, kteří přinášejí rozmanitost zkušeností a idejí”.

Do Stringera se vedle Demokratů pustili i Republikáni. Jejich arizonský šéf ho vyzval, aby odstoupil s tím, že jeho slova nemají v Arizoně místo.

Kritiku ze strany Demokratů nejlépe shrnují slova Eda Gogeka, který kandiduje na Stringerovo místo. Ten řekl: “Lidé, o kterých mluví, jsou američtí občané, ale jen proto, že nejsou bílí, je on tak nevnímá.”

Amerika se v roce 1965 otevřela migraci z třetího světa. Do té doby se dalo mluvit o americkém národu a o Američanech jako více méně jednolité skupině lidí, kteří sdílejí společné hodnoty. Dnes je Amerika rozdělená jako nikdy předtím. Jednotlivé rasové skupiny usilují o vlastní agendu, která rozděluje i bílé lidi. Diverzita nečiní Ameriku silnější, právě naopak. Staví Američany proti sobě a Ameriku “balkanizuje”. Multirasové, multietnické či multinárodní státy jsou vždy rozbuškou pro větší konflikt.

Komentáře

komentáře