Domů Pevnost Evropa Ministři vnitra Německa, Rakouska a Itálie uzavřeli alianci pro boj s nelegální...

Ministři vnitra Německa, Rakouska a Itálie uzavřeli alianci pro boj s nelegální migrací

0

Itálie, Rakousko a Německo tvoří znovu spojeneckou osu. Tentokrát jde o tzv. “osu ochotných”, která má bojovat s nelegální migrací. Ve středu to oznámil rakouský kancléř Kurz.

Oznámení spolupráce ministrů vnitra Německa, Rakouska a Itálie je čára přes rozpočet Angely Merkelové, která se znovu snaží prosadit novou podobou Sorosova plánu, jak imigranty do Evropy nějakým způsobem dostat. Kvůli tomu je ve velkém sporu se svým ministrem vnitra Seehoferem, což ohrožuje stabilitu vlády a přispívá k ohrožení její vlastní pozice. Seehofer Merkelové navzdory potvrdil, že on, Herbert Kickl a Matteo Salvini, což jsou oba nacionalisté, uzavřeli alianci.

Spolupráce se má týkat otázek bezpečnosti a terorismu, ale Seehofer její rozsah blíže nerozvedl.

Kurz, jehož země od 1.července povede rotační prezidentství EU, řekl, že dobrou spolupráci mezi Římem, Vídní a Berlínem vítá.

“Myslím, že to označuje velmi smysluplnou spolupráci, která přispěje ke snížení nelegální migrace do Evropy,” řekl Kurz, který si v Berlíně se Seehoferem velmi rozuměl na rozdíl od formální výměny zdvořilostí, kterou měl s Merkelovou.

“Věříme v osu ochotných, která je třeba k boji s nelegální migrací,” vysvětlil.

Fráze o “ose” znepokojila některé liberály na sociálních sítích, kterým připomíná jinou osu – Berlín – Řím – Tokio, která vznikla během Druhé světové války.

Železná neprostupná osa vedoucí středem Evropy je jistě skvělá věc, ale je třeba pamatovat, že kromě migrantů z Afriky přicházejících z moře od jihu, přicházejí migranti i z východu a naše hranice není nijak chráněná. Velice dobře se může stát, že pokud se migranti pokusí dostat z východu do Německa přes naše území, a nepovede se jim to, zůstanou u nás. Naše vláda by měla tuto hrozbu začít okamžitě řešit.

Komentáře

komentáře