Tři čtvrtiny Francouzů si myslí, že by země další migrační vlnu už nezvládla

0

V souvislosti s trvající kauzou lodi plné imigrantů z Afriky, před kterou se zavřely přístavy v Itálii i na Maltě, a které nabídli azyl úředníci francouzské Korsiky, byli Francouzi v průzkumu společnosti YouGov dotázáni, co si o tom myslí. Afričany totiž vítal i francouzský prezident a beta muž Emmanuel Macron.

Zatímco na Korsice by byli k migrantům, které by pak poslali na francouzskou pevninu, vstřícní, Francouzům se jejich přístup odvolávající se na údajné evropské hodnoty moc nezdá.

Celkem 72 procent dotázaných odmítlo názor, že by Francie mohla zvládnout další vlnu migrantů ze zemí třetího světa. Mezi lidmi ve věku 55 a víc, tedy těmi zranitelnějšími, je toto číslo dokonce 77 procent.

Výsledek je prý rovnoměrně sdílen mezi všemi francouzskými regiony a věkovými skupinami a také dosaženým vzděláním. Lidé bez vysokoškolského vzdělání názor zastávali z 82 procent, lidé s bakalářským vzděláním ze 78 procent a lidé s magisterským a vyšším vzděláním ze 62 procent. Což je sice stále většina, ale bohužel to dokazuje, že lidé s vysokým vzděláním bývají více odtržení od reality všedního dne.

K výsledkům se vyjádřil magazín Capital. “Naši krajané čelí davům mdlých cizinců dřepících na chodnících, kteří hypoteticky čekají na vyřízení své azylové žádosti. V myslích francouzských voličů tato situace nejen zasévá plody střetu kultur, ale také představuje vážné ekonomické riziko.”

Ačkoliv Francie přijala výrazně méně migrantů než Británie nebo Německo, podle magazínu jsou velkou zátěží. Jen třetina z těch, co je ve Francii déle než 5 let, má nějakou práci.

Komentáře

komentáře