Harvard diskriminoval asijské studenty kvůli jejich vysoké inteligenci

0

Levice je schopna v každé diskusi obhajovat civilizační nerozvinutost Afriky vlivem kolonizace Afriky Evropou. A to i přesto, že tato kolonizace ve většině případů netrvala déle, než 100 let celé mnohatisícileté africké historie, a rozhodně nezasáhla celý africký kontinent. A ačkoliv evropská kolonizace Asie trvala déle, a měla by tedy podle levice mít na tamní lidi ničivější dopad, Afričané dosahují na amerických školách mnohem horších výsledků, než Asiaté. A tak zatímco v případě Afričanů dochází k jejich pozitivní diskriminaci, kvůli údajné historické křivdě, v případě Asiatů, ač mělo dojít k totožné křivdě, dochází naopak ke skutečné diskriminaci. Skupina zastupující asijské studenty v USA kvůli tomu podala žalobu na Harvard.

Harvard má podle žaloby historii soustavného nízkého hodnocení žadatelů z řad Asiatů v tzv.osobnostních rysech, které jsou součástí přihlášky. Velice důležitou žalobu kvůli tomu podala konzervativní skupina Students for Fair Admissions, kterou vede konzervativní aktivista Edward Blum bojující proti pozitivní diskriminaci. Ta znevýhodňuje bílé a asijské uchazeče o studium.

Skupina provedla analýzu 160 tisíc přihlášek mezi lety 2000 a 2015. Asiaté měli lepší výsledky v testech, než jiné rasové skupiny, ale vedli si špatně při hodnocení své osobnosti, což je subjektivní hodnocení.

“Pro to není žádná omluva a Harvard nemůže nabídnout žádné uspokojivé vysvětlení,” stojí v žalobě. Je v ní také tvrzení, že Harvard v roce 2013 před veřejností skryl svou vnitřní zprávu, která uznávala, že diskriminace proti Asiatům existuje.

Stejný postup vysoké školy uplatňují i proti bílým uchazečům o studium, ale v jejich případě média diskusi obvykle umlčují, protože bílí si podle nich zaslouží trpět. V případě Asiatů, protože se jedná o menšinu, média stejný slovník použít nemohou.

Jádrem celé pozitivní diskriminace je přesvědčení, že rasové menšiny musejí být v bílé Americe zvýhodňovány, protože systém nahrává bílým. Jenže když se pak objeví asijští studenti, kteří v systému plavou jako ryba ve vodě a dosahují výborných studijních výsledků, celá tato teorie se hroutí.

Komentáře

komentáře