Nová španělská levicová vláda chce odstranit plot na své africké hranici

0

V podstatě jedinou bariéru, která na severozápadním cípu Afriky, dělí africký kontinent od španělského území – vysoký plot, chce nová španělská levicová vláda odstranit.

Na africkém území u Maroka se nacházejí dvě španělské enklávy – Ceuta a Melilla. Je zde postaven tzv.žiletkový plot, který španělské území chrání před nelegálními vstupy. Ten má být nyní odstraněn.

“Udělám vše, co je možné, aby byly ty žiletkové ploty v Ceutě a Melille odstraněny,” vyhlásil španělský ministr vnitra Fernando Grande-Marlaska v rozhovoru pro španělské rádio.

“Je to jedna z mých priorit,” dodal tento bývalý soudce.

Davy ilegálních migrantů, a často se jedná i o tisícové davy, se často pokoušejí tyto ploty překonat, a na španělské území se dostat.

“Můžeme s tím něco dělat v místě jejich původu, ale nemůžeme to nechat dojít do tohoto bodu,” tvrdí ministr. “Není přijatelné, aby lidé skákali přes plot.”

Co s tím ovšem ministr chce v zemích původu afrických migrantů dělat není jasné. Jasné je jen to, že pokud bude odstraněna hraniční bariéra, tedy něco, co ilegálům brání se na španělské území dostat, bude to jako pozvání. Ve chvíli, kdy africká noha na španělské území vstoupí, už zde může požádat o azyl a španělský daňový poplatník může vytáhnout peněženku.

Komentáře

komentáře