Sledujte napadení německé policie africkými žadateli o azyl

0

Asi dvacítka žadatelů o azyl zaútočila s různými zbraněmi na policisty, kteří se pokoušeli přemístit jednoho z nich, azylanta z Libérie, do jiného zařízení.

K incidentu došlo v azylovém zařízení ve městě Göttingen na začátku tohoto týdne, když azylant, který měl být převezen, odmítl spolupracovat.

Podle mluvčího místní radnice tento azylant způsoboval v zařízení ostatním azylantům problémy a také prý dělal velký hluk. Konečně jeho neartikulované skřeky jsou slyšet i na tomto videu.

Ačkoliv prý nejprve s přesunem souhlasil, tak když policie dorazila, rozmyslel si to a jeho přátelé začali na policisty, kteří raději přivolali posily, dorážet.

Po příjezdu posil začali být imigranti ještě agresivnější a na policisty zaútočili tyčemi, jízdními koly a vším, co mohli najít, dokud policisté nedostali situaci zpátky pod kontrolu za použití pepřového spreje.

Libérijec byl převezen na psychiatrii, protože během zákroku vyhrožoval sebevraždou.

Libérie byla založena v roce 1847 americkými černochy, kteří sem byli převezeni z USA, aby si založili vlastní zem. Pokud by se měla historie Libérie vejít do jedné krátké věty, dalo by se říct, že se jí příliš nedařilo.

Komentáře

komentáře