Sorry: Policie v Anglii vyřeší jen 4 procenta loupeží

0

Jen čtyři procenta loupeží v Anglii a Walesu se policii podaří vyřešit a drtivá většina pachatelů uniká spravedlnosti.

Od roku 2013 počet objasněných vloupání klesl ze 6 procent na 3 a procento objasněných loupeží z 9 na 4. To vše v zemi, která je asi nejvíce kamerami prošpikovanou zemí v Evropě.

Média zmapovala celou Anglii a Wales a provedla analýzu 4,7 milionů zločinů v roce 2017 a procento těch, které se povedlo vyřešit, a zjistila, že ve více než 1000 oblastech s nejméně 30 zločiny policie nechytila ani jednoho podezřelého.

Ministerstvo vnitra zveřejnilo data, která tyto výsledky potvrzují, a tvrdí, že jen jeden z deseti všech trestných činů je objasněn.

Zločinem nejzatíženější jsou dvě ulice v severním Londýně, Holloway Road a Highgate Hill, kde řádí gangy na mopedech. V roce 2017 zde došlo ke 159 loupežím a pouze v jednom případě byl pachatel vypátrán.

V Derbyshire Dales došlo loni ke 355 vloupáním a policie nechytila ani jednoho pachatele.

Nejlépe si vedou v Uttlesfordu v Essexu, kde zvýšili počty policistů na ulicích, a kde se podařilo vyřešit 26 procent všech zločinů.

Čísla z tohoto roku už ukazují, že dvě třetiny vloupání policie vůbec neřeší a o zločinu je proveden jen zápis. Člověka napadne, v jakém smyslu vlastně diverzita dělá Anglii silnější.

Komentáře

komentáře