Domů Pevnost Evropa Ukrajinští nacionalisté likvidují lesní cikánské tábory

Ukrajinští nacionalisté likvidují lesní cikánské tábory

0

Ukrajinští nacionalisté vyzbrojeni kladivy a sekerami zlikvidovali lesní cikánský tábor v Kyjevě. Jde o druhý podobný útok za posledních šest týdnů.

Skupina říkající si Národní družina, která vznikla z veteránů batalionu, později regimentu, Azov, násilně rozebrala cikánský tábor v parku Holosiyivskiy. Národní družina krátce předtím na svém Facebooku zveřejnila ultimátum, ve kterém Cikány varovala, že mají místo do 24 hodin opustit, jinak budou vyhnáni.

K tomu nakonec došlo, když se v lese objevila skupina asi 20, většinou maskovaných mužů, kteří se ihned pustili do díla zkázy. Z jejich akce je na YouTube 12 minut dlouhé video.

“Slyšel jsem, že jíte psi,” je slyšet na videu. Směrem k cikánské ženě, která ze zničených příbytků vybírá své věci, zase padá poučení, že toto mohou tolerovat v Indii, ale tady ne. Na otázku ženy, kam má jít, ji militanti odpoví, že do Maďarska.

“Podívejte, co za špínu žije v mém lese,” je v jednu chvíli slyšet kameraman.

Militanti se soustředili jen na zničení tábora, do fyzického kontaktu s Cikány nepřišli. V jednom ze zničených příbytků našli malé bílé kotě, které si přivlastnili a vzali za své.

Na místě se objevuje i policie, ale nezasahuje. Radikálové se shromáždí ke společné fotografii a zakřičí: “Sláva národu! Smrt nepřátelům!”

Policie následně vydá prohlášení, že prověřuje případ výtržnictví. K podobnému útoku v Kyjevě došlo už v dubnu v přírodní rezervaci Lysa, odkud členové skupiny C14 kempující Cikány vyhnali.

Komentáře

komentáře