Saudům v Jemenu mají proti šítským povstalcům pomáhat americké a francouzské zvláštní jednotky

0

Některá spojenectví jsou ostudná a je velkou hanbou pro Českou republiku, že je v jednom šiku, jehož součástí je i salafistická Saudská Arábie. Ta vede válku v Jemenu proti povstalcům a tato válka je náboženská. Povstalci jsou totiž šítové a Saudové sunnité. Některá média nyní přinášejí zprávy o tom, že společně se Saudy na zemi proti šítům bojují i americké a francouzské speciální síly.

Již před časem informoval časopis Newsweek o tom, že americké Zelené barety asistují při likvidaci míst, ze kterých povstalci vůči saudským vojenským cílům odpalují rakety. Důvodem je to, že Saudská Arábie, jako ultra-konzervativní sunnitské království je pro USA spojencem vůči šítskému Íránu. Írán je největším rivalem Izraele, což vytváří podivná spojenectví, kdy se Spojené státy a jejich spojenci, tedy i my, stáváme nepřímo spojenci islamistů v Sýrii a nejen tam, které Saudská Arábie podporuje, a zároveň spojencem Izraele, který je údajně největším nepřítelem islamistů, kteří na něj však ze Sýrie dosud nezaútočili. Právě naopak.

Nyní se objevily informace, že se Saudy v Jemenu jsou i francouzská komanda. Tuto informaci přinesl list Le Figaro. Francouzské ministerstvo obrany zapojení svých vojáků popírá, ale i z dalších zdrojů se potvrzuje, že tam jsou.

Důvodem, proč se ani Američané ani Francouzi ke své účasti nehlásí, je nepopularita této války a porušování lidských práv ze strany Saudů včetně používání chemických zbraní, jejichž stopy vedou i do Sýrie.

Komentáře

komentáře