Trump: Německý lid se kvůli migrantům začíná obracet proti své vládě

0

Jako obvykle přes Twitter se americký prezident Donald Trump vyjádřil k současné vládní krizi v Německu, která je způsobena problémy s migranty.

Jeho tweet citovala agentura Reuters, která si dala práci s popíráním Trumpova tvrzení, že Německo trpí nárůstem kriminality. Agentura Reuters Trumpa obviňuje ze lži a cituje zprávy německého ministerstva vnitra, podle kterého byla v roce 2017 v zemi nejnižší kriminalita od roku 1992. Pokud by situace v Německu ale opravdu byla tak idylická, proč AfD dostala 12 procent hlasů a stala se tak první pronárodní stranou od roku 1945, která se dostala do parlamentu? Proč téměř každý víkend probíhají v Německu protestní pochody znepokojených lidí, kteří už mají dost kriminality? Proč v německých městech existují skutečné no-go zóny? A proč, když je vše tak fajn, hrozí po 70 letech rozpad koalice CDU-CSU právě kvůli migrantům?

Trump napsal:

“Lidé v Německu se obracejí proti svému vedení, když migrace cloumá už tak křehkou berlínskou koalicí. Zločin v Německu stoupá. Velká chyba učiněná v celé Evropě ve vpuštění milionů migrantů, kteří tak silně a násilně změnili jejich kulturu.”

V dalším tweetu dodal:

“Nechceme, aby se to, co se s migrací děje v Evropě, dělo i nám.”

Komentáře

komentáře