USA řeší problém s rozdělováním rodin nelegálních migrantů na hranici

0

Protože Spojené státy ještě stále nemají vybudovanou hraniční zeď, stále dochází k nelegálním přechodům hranice z Mexika. Ilegální migranti přicházejí buď přímo z Mexika, nebo jiných států Střední či Jižní Ameriky a často jde o celé rodiny. Pokud jsou při přechodu zadrženi, jako pachatelé trestného činu jsou dospělí zatčeni a umístěni do příslušného zadržovacího zařízení. Jejich děti jsou pak umístěny do jiných, nevězeňských zařízení. A nejen liberálové kvůli tomu šílí.

Rozdělování rodin se nelíbí ani Donaldu Trumpovi, který tvrdí, že je pouze dodržován 22 let existující zákon schválený Demokraty, ani jeho ženě Melanii, která prohlásila, že “nesnese”, jak jsou děti oddělovány od svých rodin. USA by podle ní měly být zemí, kde se dodržují všechny zákony, ale kde se vládne srdcem.

Jako obvykle je debata kolem problému iracionální a na pravou míru se jí pokusila uvést ministryně vnitra Kirstjen Nielsen.

“Nemáme politiku rozdělování rodin na hranicích. Tečka. Toto falešné zpravodajství ze strany médií, politiků a aktivistů musí přestat. Je nezodpovědné a neproduktivní. Jak už jsem řekla mnohokrát předtím, pokud pro svou rodinu hledáte azyl, není důvod porušovat zákon a ilegálně překračovat hranici.”

Podstatou problému totiž skutečně je, že ilegální migranti se ilegálním přechodem hranic dopouštějí trestného činu. Pokud sebou mají své rodiny, jsou od nich odděleni tak jako každý pachatel trestného činu. Pokud v USA, nebo v jakékoliv jiné zemi spácháte trestný čin, a jdete do vězení a máte rodinu, budete od své rodiny odděleni. Z jakého důvodu by u nelegálních migrantů měla platit nějaká výjimka?

Kdykoliv jsou ve hře děti jako rukojmí, je každá debata nesmírně těžká. Pokud by Trump v této debatě ustoupil, fakticky by tím legitimizoval každou migraci do USA. Celé rodiny Hispánců ze zemí na jih od Spojených států by vyrazily na cestu a na hranici s USA by pod ochranou aktivistů, kteří by dohlíželi na nerozdělování rodin, slavnostně vstoupili do země a ve většině případů by se za pomoci levicových právníků vydali ihned žádat o finanční podporu pro svou nezaopatřenou rodinu. A taková politika by Spojené státy zničila.

Čím dříve bude na hranici mezi USA a Mexikem stát neprostupná zeď, tím lépe.

Komentáře

komentáře