Americká armáda vyhodila kadeta West Pointu, který projevil sympatie komunismu

0

Loni sociální sítě pobouřila fotografie čerstvého absolventa americké vojenské akademie West Point, který zapózoval s čepicí, ve které měl nápis “Komunismus zvítězí”, a s tričkem s Che Guevarrou, které skrýval pod uniformou. Nyní byl z armády propuštěn.

Vojenští úředníci kvůli jeho chování loni zahájili vyšetřování. Po prověření jeho aktivity na sociálních sítích dospěli k závěru, že “důstojník Rapone nejedná v souladu s hodnotami americké vojenské akademie nebo americké armády”. Z armády byl propuštěn jinak, než tzv.se ctí.

Jeho otevřená podpora komunismu vyvolala kritiku i floridského senátora Marca Rubia, který armádu vyzval, aby Raponeho pro jeho podporu nepřátel Ameriky vyhodila.

Rapone se ale nepoučil a včera na Twitteru sdílel svou fotografii, jak ukazuje prostředníček na vstupní bránu své již bývalé vojenské základny s komentářem “poslední pozdrav”.

Tvrdí, že se považuje za revolučního socialistu, a vyzývá ostatní, aby se k jeho boji připojili:

“Vyzývám všechny vojáky, co mají svědomí, aby složili zbraně a připojili se ke mně a mnohým dalším, kteří jsou ochotni přestat sloužit agentům imperialismu a připojit se k nám v revolučním hnutí”.

Senátor Rubio nad Raponeho vyhozením vyjádřil spokojenost:

“Když byl v uniformě, Spenser Rapone obhajoval komunismus a politické násilí a vyjádřil podporu a sympatie nepřátelům Spojených států.”

Komentáře

komentáře