Orbán: Posádky lodí neziskovek jsou pašeráci lidí s bílými límečky

0

Viktor Orbán pogratuloval Matteu Salvinimu, který se postavil neziskovkám dovážejícím migranty z Afriky do Evropy a označil je za pašeráky lidí s bílými límečky, odsoudil EU, která je podporuje, a varoval před tím, aby někdo tvrdil, že islám je součástí jakékoliv evropské země.

V projevu na konferenci v Budapešti Orbán připomněl chyby EU za posledních pět let. Nejnovější rozpočet EU označil, že je stejný, jako Evropská komise: pro-migrační.

“Bere peníze Evropanům a dává je migrantům a neziskovkám. Je to jakoby jej připravil George Soros, a možná to on také byl.”

Pochválil také novou vládu v Římě za její postoj vůči neziskovkám, co provozují tzv.záchranné lodě, z nichž mnohé získávají peníze ze Sorosových organizací.

“Italové konečně řekli něco, co už všichni víme: že neziskovky jsou ve skutečnosti pašeráci lidí s bílými límečky.A rozpočet EU je chce financovat.”

Našel si čas i pro kritiku Junckera, který podle něj řídí “politickou komisi”, ze které se měl stát nástroj, kterým velké státy vydírají ty malé a snaží se je přinutit k přijetí liberální politiky ohledně masové migrace.

“Řekl bych, že se Brusel mění v Moskvu,” v narážce na hlavní město Sovětského svazu a bývalého východního komunistického bloku.

“To v roce 2019 musí skončit. Komise musí odejít a budeme potřebovat Komisi a Parlament, které odrážejí novou evropskou realitu.” V roce 2019 se konají volby do Evropského parlamentu. Orbán varuje ty politiky, kteří přijali a propagují ideu masové migrace, aby se nepokoušeli tuto ideu vnutit Maďarsku.

Komentáře

komentáře