Tommy poslal z vězení dopis všem lidem, kteří ho podporují

0

Politický disident Tommy Robinson, který skončil ve vězení za pohrdání soudem, poslal ven dopis, který adresuje všem svým příznivcům. Ačkoliv má Tommy mezi námi i své odpůrce, kteří jsou přesvědčeni, že se nechal zavřít na 13 měsíců, jen aby se o něm mluvilo, nebo ty, co mu vyčítají, že není rasista a přátelí se s Židy, tak bez ohledu na to, co na kritice Tommyho je či není pravda, je Tommy symbol. Symbol, který když necháme padnout, padneme nakonec i my všichni. Tak jako britské úřady zavřely jeho, tak si jednoho dne úřady v našich zemích mohou přijít i pro nás, pokud se režimu staneme nepohodlní. Proto bez ohledu na to, co si o Tommym myslíme, za ním musíme stát.

“Tak je to tu znovu,” začíná Tommyho dopis. Ten napsal 10.června a od lidí zvenku se k němu donesly novinky o obrovské podpoře, které se mu dostává, a o demonstracích, které se konaly nejen v Británii, ale i ve světě. Pokud jste za mřížemi, a víte, že venku za vámi stojí celá armáda lidí, depresivní prostředí režimní káznice na vás nedopadá tak silně.

Přesto se Tommy svěřuje se situací, která je mimo jeho kontrolu, a tou je smutek jeho rodiny a jeho dětí nad tátovým uvězněním. To prý mu láme srdce. Nicméně dodává, že se se situací vyrovnává pomyšlením na britské vojáky.

“Jsem pryč od mé rodiny jen na krátkou dobu. Děti našich vojáků si tímhle procházejí neustále, což je důvod, proč jejich oběť uznávám dnes a neustále.”

“Když jsem vedl EDL, byl jsem odsouzen na 10 měsíců v roce 2012. Pro mou vlastní ochranu jsem byl od všech oddělen a umístěn na samotku na 22 týdnů. Věřím, že to bylo proto, že se vláda bála, co se může na ulicích stát, kdybych byl ve vězení zavražděn.

“Lee Rigby byl popraven v roce 2013 a naše vláda viděla, že voják může přijít o hlavu a nikdo s tím nic neudělá. Pak jsem byl v roce 2014 poslán do vězení na 18 měsíců. Doslova mě předhodili vlkům. Měl jsem štěstí, že jsem vyvázl živý a probil se skrz surové výprasky ze strany muslimských vězňů.

“Vláda věděla, že můžu být zabit a nikdo s tím nic neudělal. Byl to pro mě smutný okamžik, když jsem si uvědomil, že když budu zabit, moje smrt nic nezmění. Také jsem si uvědomil, že se nikdo nepostará o mou rodinu a ta bude muset bojovat o bezpečí a stabilitu.

“V prvních dnech zde jsem slyšel, jak tisíce protestují před Downing Street. To bylo během 24 hodin po mém zadržení státem. Bylo mi řečeno ‘tvá petice má 100 tisíc podpisů’, pak ‘hej, už má 300 tisíc’, a poté půl milionu. Slyšel jsem, že se lidé snažili přelézt bránu Downing Street.

“Slyšet, že 20-30 tisíc lidí cestovalo tento víkend do Londýna, aby mi projevili solidaritu, je skvělý pocit. Reakcí veřejnosti jsem vážně ohromen. Cítím se tak milován. Milován a ceněn.

“Denně dostávám pytel dopisů a emailů. Čtu je všechny. Jsem tak vděčný. Chci poděkovat každému z vás, kdo mě podporuje.

“Chápu, jak obtížné je promluvit. Chápu, že hodně lidí by čelilo zlobě svých přátel, i vyhazovu z práce za to, že by se za mě postavili, a jsem vážně vděčný za ty, kteří to udělali.

“Naše bitva není jen bitva proti nějakým lidem, ale bojujeme proti systému! Sedět zde mi dává tolik času přemýšlet. Už se nesmíme dívat dovnitř zvenku. Musíme naše hlasy a naše hnutí dostat do politiky. Mám tolik plánů, co dělat, až se odsud dostanu.

“Slyšet, že Geert Wilders přijel do Londýna a mluvil, je tak vzrušující. Když jsem začal se svým aktivismem, vzhlížel jsem ke Geertovi a k jeho život měnícím rozhodnutím, která učinil, když se rozhodl vystoupit proti islámu. Byl pro mě inspirací.

“Establishment si myslel, že tímto celý příběh skončí. Místo toho veřejnost otočila list, aby začala další kapitolu.

“Miluji vás všechny a všem vám děkuji”

Komentáře

komentáře