Trump: Děti jsou využívány těmi nejhoršími zločinci na světě jako prostředek k proniknutí do naší země.

0

Reuters – Trumpova administrativa dál brání svůj postup při zadržování imigrantů, během kterého dochází k rozdělení rodičů od dětí.

Ministryně vnitra Kirstjen Nielsen zopakovala, že vláda pouze dodržuje striktně zákon. “Tato vláda nevytvořila politiku rozdělování rodin … To, co se změnilo, je, že celé skupiny lidí, které porušují zákony, už nejsou zbavovány odpovědnosti.”

Postup vlády vychází z tzv. politiky nulové tolerance, při které jsou imigranti, kteří nelegálně překročí hranici, obviněni z trestného činu. Tato politika nebyla předchozími dvěma prezidenty, Bushem a Obamou, uplatňována, ale podle současné vlády je nezbytná k ochraně hranice a boji s nelegální migrací.

Zadržení rodiče jsou umístěni do federálních věznic a jejich děti do oddělených zařízení často na odlehlých místech. Tím, že jejich rodiče končí ve věznici získávají status “nedoprovázeného dítěte”.

Ministr spravedlnosti Jeff Sessions potvrdil, že o děti je postaráno a není jim nijak ubližováno. V zařízeních je v tuto chvíli za poslední tři měsíce drženo 2000 dětí. To také ukazuje rozsah nelegální migrace do USA.

Demokraté požadují, aby Trump s rozdělováním rodin přestal, ale zatím z jejich strany nezaznělo žádné řešení. To ovšem zaznělo jinde a jindy. Demokraté by migraci chtěli legalizovat, aby do USA mohl přijít kdokoliv a kdykoliv.

Republikán Ted Cruz navrhuje zákon, který by umožnil držet zadržené rodiny spolu ve zvláštních zařízeních, kde by se také urychlil azylový proces.

Prezident Trump zůstává nekompromisní. Svým kritikům včera v Bílém domě odpověděl:

“Spojené státy se nestanou imigračním táborem a nebudou uprchlickým prázdninovým zařízením. Nebudou.”

Předtím se ještě k otázce dětí vyjádřil na Twitteru:

“Děti jsou využívány těmi nejhoršími zločinci na světě jako prostředek k proniknutí do země. Podíval se někdo na zločin, ke kterému dochází jižně od hranice? Je to historické, některé ty země jsou nejvíc nebezpečné země na světě. To se v USA nestane.”

Komentáře

komentáře