Nová španělská vláda chce pro 800 tisíc ilegálů v zemi bezplatné zdravotnictví

0

Nová socialistická vláda ve Španělsku 15.června oznámila svou ochotu obnovit právo na bezplatné zdravotnictví pro nelegální imigranty, kterých je v zemi 800 tisíc.

“Je to naprosto důležité pro celou společnost a je to politicky slušné,” řekla mluvčí vlády Isabel Celaa. Zdraví je podle ní univerzální právo a mělo by být dostupné všem, kdo ve Španělsku žijí.

Rozhodnutí španělské vlády už pochválily různé aktivistické organizace, které je označily za humánní. Rozhodnutí by mohlo vejít v platnost asi za 10 týdnů.

Předchozí pravicová vláda ilegálním migrantům právo na bezplatnou zdravotní péči vzala. Nová socialistická vláda jim ho ve své typické rozhazovačnosti vrací. A to i přesto, že Španělsko má velmi vysokou míru nezaměstnanosti a Španělé na tom nejsou ekonomicky moc dobře. Logika socialistů místo do vlastních lidí investovat do cizinců, kteří jsou v zemi nelegálně, a nepodílí se na HDP, je zarážející. Vzhledem k nedávnému přijetí Afričanů z Aquaria, čímž bylo vysláno gesto, aby přišli další, je Španělsko na nejlepší cestě k ekonomickému krachu.

Komentáře

komentáře