V Praze proběhne protest proti perzekuci a cenzuře

0

Skupiny Generace Identity a Mladí vlastenci chystají v Praze protest kvůli nedávným událostem v Evropě i u nás, které se dají označit jako perzekuce politických aktivistů.

Pořadatelé vypichují především případ uvězněného britského disidenta Tommyho Robinsona a také jména jako Martin Sellner, Britanny Pettibone, Lauren Southern, Tore Rasmussen nebo Ábel Bódi, kteří byli vyhoštěni nebo nevpuštěni z/do Velké Británie, protože se chtěli účastnit legitimního politického protestu.

Vedle toho probíhá i cenzura na internetu, kdy Facebook identitářům po celé Evropě smazal jejich hlavní stránky, které dohromady měly více než čtvrt milionu fanoušků.

Demonstrace se záměrně bude konat před sídlem organizace Amnesty International, která ke všem výše zmíněným případům nevydala žádné stanovisko, ačkoliv se obvykle vyjadřuje ke skutečným či domnělým perzekucím velice aktivně. AI si objekty svého zájmu bohužel filtruje podle barvy pleti či politického přesvědčení, a tak bílý člověk prokazatelně perzekuovaný pro své politické postoje od AI nenachází zastání.

Facebooková událost k celé akci je zde.

Komentáře

komentáře