Facebook zrušil a následně obnovil stránku Naštvaných matek

0

Zakladatelka spolku Naštvané matky dnes informovala o zablokování jejich stránky na Facebooku kvůli “nenávistným projevům”. Facebook stránky posléze po odvolání obnovil.

Jak zakladatelka Eva Hrindová přiznává, Facebook stránku zablokoval a mazal příspěvky již předtím. Tentokrát to ale vypadalo na definitivní smazání. Jak mají ti, kdo publikují na Facebooku názory více doprava, zkušenost, jednoho dne otevřete stránku, kterou spravujete, a vyskočí na vás oznámení, že stránka byla zrušena. Důvod, který Facebook tentokrát v případě Naštvaných matek uvedl, byl “používání nenávistných slovních projevů”. Jak bývá obvyklé, Facebook tyto projevy nespecifikuje, takže lze o jejich obsahu jen těžko diskutovat.

Eva Hrindová kromě Facebooku provozuje i web, na kterém ke smazání stránky se 42 tisíci fanoušky zveřejnila prohlášení.

Tentokrát to nicméně dopadlo dobře, protože po odvolání proti smazání Facebook stránku opět obnovil. Jak Hrindová napsala: “Aktualizace – 21. 6. 2018 – 12.30 hodin – právě nám byla facebookem naše stránka po kontrole vrácena. Nicméně stále trvá naše snaha otevřít diskusi na téma fake news, nahlašování příspěvků, nálepkování a udávání lidí za jejich postoje.”

Jedná se o celosvětový problém, kdy je svoboda slova omezována jak na státní tak na korporátní úrovni. Ideálem je absolutní svoboda slova, kdy u soudu skončíte maximálně proto, abyste vaši pravdu mohli vůči svým oponentům obhájit. Ovšem za podmínky, že takový soud nebude ani pro jednu stranu finančně ruinující.

Komentáře

komentáře