Rok po Charlottesville chtějí organizátoři z řad bílých nacionalistů pochodovat Washingtonem

0

Před časem jsem vedl rozhovor s jedním člověkem ze Severní Ameriky a shodli jsme se na tom, že loňský pochod v Charlottesville byl ten největší průšvih, který mohl pro-bílé hnutí v USA potkat. Přitom stačilo tak málo.

Organizátoři této akce se nejprve sešli neohlášeně v pátek v noci a v zástupu asi pěti stovek lidí prošli s hořícími pochodněmi centrem tohoto města ve Virgínii a zcela přečíslili levicové protidemonstranty, kteří působili velmi pateticky. Za burácejícího skandování hesla “You will not replace us” vyvolali pozitivní mrazení u bílých pozorovatelů na internetu a negativní mrazení u svých odpůrců. Vysoce efektivní propagandistická akce, po které se účastníci měli sebrat a odjet domů a sobotní pochod už nepořádat. A to proto, že každý musel tušit, že sobota bude vysoce konfrontační a nemůže to dopadnout dobře.

Policie obě znesvářené skupiny pustila k sobě, poté akci bílých rozpustila a vehnala je přímo do náručí SJW militantů, se kterými následně došlo k mnoha potyčkám. A ve vyhrocené situaci, kdy levičáci pronásledovali každého bílého nacionalistu, kterého ve městě zahlédli, došlo i k politováníhodné situaci, při které se jeden účastník bílého pochodu snažil autem uniknout rozvášněnému davu a přitom vjel do skupiny demonstrantů, z nichž jednu zabil. A tím zasadil tvrdou ránu celému pro-bílému hnutí, které je od té doby v útlumu a je terčem útoku technologických společností, které prosazují tvrdou cenzuru.

Organizátor pochodu v Charlottesville chce nyní po roce uspořádat pochod ve Washingtonu D.C. Usiloval o povolení pochodu znovu v Charlottesville, ale město, jehož radnice je rudá, jeho žádost zamítla. Organizátor Jason Kessler na město pro to podal žalobu.

Město Washington nyní žádost o pochod musí projednat a rozhodnout, zda se akce může 11. až 12. srpna v Lafayette Square Park konat. Pokud jej povolí, jisté je jen to, že pochod bude čelit masivním protestům levice a nebílých. Konečně rasové složení Washingtonu D.C. je takové, že polovinu jeho obyvatel tvoří černoši a bílí jen 36 procent. Jisté není ani to, jaké skupiny se na shromáždění budou podílet. Od Kesslera se po Charlottesville kvůli jeho některým přehnaným výrokům distancoval Richard Spencer a další aktivisté. Mnoho lidí, kteří byli aktivní před rokem, je mimo scénu, ze které byli pod tlakem vytlačeni. To se týká především vedení mladé a dynamické organizace Identity Evropa, ale i právníka hnutí jménem Kyle Bristow. Ti všichni jsou dnes pryč. Někteří pod tlakem spáchali sebevraždu.

Pochod ve Washingtonu tedy bude ukázkou současné síly a spolupráce pro-bílého hnutí v USA. Žije ještě?

Komentáře

komentáře