Malá holčička, maskot mediální kampaně proti rozdělování rodin v USA, nikdy nebyla své matce odebrána

0

Stát se to nám, obviní nás z manipulace, konspirace, fake news a kdesi cosi. Takhle se to jen zamete pod koberec. Malá dvouletá dívka z Hondurasu se stala tváří mediální kampaně proti rozdělování rodin na americké hranici, jenže se zjistilo, že své matce, nelegální migrantce, nikdy nebyla odebrána. Médiím to oznámil dívčin otec.

Javier Hernandez pracuje jako námořník v Hondurasu. Netušil, že se matka jeho dítěte sebrala, a i s holčičkou vyrazila na nebezpečnou cestu na mexicko-americkou hranici. Zjistil to, až když tak jako ostatní viděl fotku své dcery v médiích. Žena prý stále mluvila o tom, že chce odejít do USA za lepším, a když se rozhodla, nikomu o tom nic neřekla. Javier nyní doufá, že buď žena dostane v USA azyl, nebo bude vrácena zpět domů.

Žena prý zaplatila pašerákům 6 tisíc dolarů, aby ji a dceru dostali přes hranice. Muž její jednání považuje za nezodpovědné.

“Neriskoval bych kvůli tomu život. Je tu těžké najít dobrou práci a to je důvod, proč mnozí odcházejí. Ale já díky bohu práci mám. A nikdy bych neriskoval život podniknutím takové cesty.”

Matka jeho dítěte je i s holčičkou v detenčním centru v Texasu. Potvrdily to i americké úřady, které se vyjádřily jen k ženě a dítě, s ohledem na její věk, nezmínily.

Z braní dětí za rukojmí už si udělal legraci i jeden umělec, který vytvořil obrázek zločince, který má malé děti ovázané po celém těle, a říká, že ho nemůžou zastřelit, zasáhnout taserem, uvěznit, ani srazit k zemi.

Situaci s přívalem hispánských migrantů glosoval i pravicový komentátor Nicholas Fuentes. Ironicky napsal:

“Všechny hispánské země jsou prdelní díry, ale jsem si jistý, že když se hispánskou zemí stanou Spojené státy, bude to vlastně skvělé. Určitě to nebude jako Kolumbie nebo Brazílie. Bude to jako Vermont, jen s tacos.”

Komentáře

komentáře