Německa pro-migrační aktivistka si stopla Marokánce. Ten ji zavraždil

0

Sophia Lösche, německá aktivistka za vítání uprchlíků, byla ve čtvrtek nalezena mrtvá na španělské benzinové stanici. O případu psal německý deník Bild.

O dívce, která si před týdnem v německém Schkeuditz stopla kamion s marockou poznávací značkou, nikdo týden nevěděl. Snažila se stopem dostat domů do Bambergu vzdáleném asi 260 km daleko.

Silniční kontrola španělské policie kamion zastavila toto úterý u města Bailén. Řidič se snažil dostat do Gibraltaru, tam na trajekt, a odjet do Maroka, kde by byl před evropskými orgány spravedlnosti v bezpečí.

Ve středu byl předveden před vyšetřovací soud, kde se přiznal k vraždě a dal úřadům polohu místa, kde tělo mladé Němky zanechal.

Německé úřady po ní začaly pátrat 24 hodin poté, co se ztratila, a Němci byli schopni kamion, do kterého nasedla, identifikovat.

Dívka v minulosti pracovala pro neziskovky na řeckém ostrově Lesbos, kde pomáhala tzv.uprchlíkům. Její tělo prý neslo jasné známky násilí. Vrah se jí podle všeho pokusil znásilnit.

Nařízená pitva určí přesnou příčinu smrti, a také dobu, kdy k ní došlo. Tím se zjistí, v jaké zemi byla dívka zavražděna, a podle toho bude její případ přidělen příslušnému soudu.

Komentáře

komentáře