Sony Pictures vydá Fondův nový film i přes jeho vyhrožování Trumpovu malému synovi

0

Je to takový klasický dvojí metr amerického zábavního průmyslu, který je rudý, jak zadek paviána. Roseanne za svou zmínku o poradkyni Baracka Obamy, že jí připomíná Planetu opic, skončila a její populární seriál už se nebude vysílat. Herec Peter Fonda rozjel na Twitteru sérii hrozeb vůči Trumpovu synovi Barronovi a některým Trumpovým úředníkům, že to jistě překročilo hranici trestného činu, ale média to nechalo v klidu a studio Sony Pictures, které vydává jeho filmy, nad jeho výroky vyslovilo určité pobouření, ale spolupráci nepřerušilo.

Rovnice je jednoduchá. Pokud jste v USA pravičák, nebo projevíte názory, které jsou ideově blízké pravici, přichází okamžitý bojkot, mediální štvanice, osobní likvidace. Jako levičák, pokud nejste úplný blázen a nenecháte se natočit s uříznutou umělou hlavou Trumpa, ze které ještě kape krev, tak jako Kathy Griffin, jste OKAY. Máte bianco šek na téměř jakékoliv prohlášení, jakoukoliv hrubost, a média vás nechají žít.

Připomeňme si tři tweety, které herec Peter Fonda napsal v rozpětí asi 14 hodin.

Začal s ministryní vnitra Kristjen Nielsen. Napsal, že by měla být strčena do klece, aby do ní kolemjdoucí mohli šťouchat. Pak by měla být přivázána na náměstí ve Washingtonu D.C., kde by byla nahá a lidé by jí bičovali a celá událost se filmovala. Už první tweet naznačuje, že Fonda je nemocný člověk.

V tom dalším se opřel do mluvčí Bílého domu, Sarah Sanders. Použil velmi sprostá slova a navrhl, že by jí měly být odebrány děti a deportovány do Kansasu do péče Trumpova židovského poradce Stephena “Goebbelse” Millera. Ten je prý autorem změny postupu imigračních úředníků na americké hranici.

A konečně tweet, který vzbudil největší pobouření. Fonda navrhl, že mladý Barron Trump by měl být vytržen z rukou své matky Melanie a strčen do klece s pedofilem. Na tento tweet už reagovala tajná služba s tím, že jej prověřuje.

Že byl Fondovi jeho účet na Twitteru ponechán, zatímco pravičákům jsou ty jejich už rutinně mazány, to je jen třešnička na dortu. Sony Studios se po rozruchu na sociálních sítích kvůli Fondově výroku vyjádřily, že Fondovy tweety jsou nebezpečné a odporné, ale to je celé. Jeho film Boundaries z distribuce stažen nebude.

Na situaci zareagoval jiný Trumpův syn, Donald junior, který vyslovil řečnickou otázku, zda bude Sony postupovat u Fondy stejně, jako u Roseanne. Samozřejmě, že ne. Mladý Donald také Fondovi doporučil, aby až si bude vybírat oběť svých hrozeb, nevolil malého kluka, ale zkusil někoho většího.

Připomněl také, z jaké rodiny Fonda je. Jeho sestra Jane v roce 1972 cestovala do komunistické Hanoje v severním Vietnamu, který byl tehdy ve válečném stavu s USA, a komunistický boj podpořila.

Komentáře

komentáře