Válka gangů v Bronxu. Vražda na videu

0

Bronx, podle některých nejvíc rozmanitá čtvrť v New Yorku. To znamená, že zde nežijí téměř žádní bílí. V roce 2010 jich tu podle statistiky bylo 10 procent, ale podle jiných statistik zde v podstatě nejsou. Populace čtvrti je rovnoměrně rozložena mezi černé a Hispánce, kteří tu spolu svádí drsné rasové boje.

Na Facebooku bylo zveřejněno video z jedné takové fatální rvačky, na kterém čtyři chlapi zabijí patnáctiletého kluka.

Podle médií byl patnáctiletý Lesandro Guzman-Feliz vytažen za kapuci své bundy z obchodu East 183rd Street, kde do něj čtveřice zběsile bodala a sekala a těžce raněného kluka pak nechala svému osudu.

Kluk byl i přes svá zranění schopen na své útočníky ještě pořvávat a utéct k blízké nemocnici, kde ale svým zraněním podlehl.

Podle policie se kluk s tlupou před obchodem pohádal, což stačilo k tomu, aby se hádka změnila ve vražedné běsnění. Snažil se v obchodě schovat, protože myslel, že tam bude v bezpečí, ale čtveřice ho vytáhla ven a ubodala.

Možná si ještě pamatujete film Pevnost Apačů v Bronxu z roku 1981 s Paulem Newmanem v hlavní roli. Tento již téměř 40 let starý film ukazuje realitu tehdejší čtvrti, kde bílí policisté bojují s masivní kriminalitou černých a Hispánců. Bílí tehdy ještě tvořili asi třetinu obyvatel čtvrti. V roce 2018 je možné s jistotou říct, že Paul Newman boj o Pevnost Apačů prohrál.

Komentáře

komentáře