WikiLeaks zveřejnila seznam amerických imigračních úředníků. Těm začaly chodit první hrozby

0

Profesní informace a LinkedIn profily amerických imigračních úředníků, jejichž odboru se říká ICE, byly zveřejněny ve veřejné vyhledavatelné databázi skupinou WikiLeaks.

“ICEPatrol” obsahuje veřejně dostupné informace o zaměstnancích ICE. Jsou zde k nalezení jejich pracovní pozice, pracovní historie, vzdělání a místo zaměstnání. Na seznamu je celkem 9300 jmen.

“ICEPatrol je důležitý veřejný zdroj k pochopení programu ICE a zvýšené odpovědnosti, zvláště ve světle akcí, které ICE v poslední době provádí, tak jako rozdělování dětí a rodičů na americké hranici,” napsala organizace.

Jde o stále stejný problém, kdy se na americké hranici objeví nelegální přistěhovalci, hranici nelegálně překročí, imigrační úředníci je zadrží pro spáchání trestného činu, a zatímco rodiče jdou do vězení, děti jdou do samostatného zadržovacího centra. Ačkoliv Donald Trump podepsal rozhodnutí, kterým se rozdělování rodin ruší, stejně tito lidé i se svými dětmi skončí za mřížemi.

Představa levičáků, že se celý svět zvedne a miliony rodin dorazí na americkou nebo evropskou hranici a tam je budou vítat lidé a dají jim své domy a peníze a pak skočí ze skály a svůj svět odevzdají cizincům, je směšná.

Na Twitteru už se směrem k agentům ICE objevily první hrozby. Jednu z nich adresoval i Peter Fonda, který napsal, že by se mělo jít do škol, do kterých chodí děti agentů ICE, a tam protestovat.

Komentáře

komentáře